X

یادداشت ها

/اطلاع رسانی/مولتی مدیا/یادداشت ها
سامانه‌ پایانه‌های فروشگاهی مجازی در اسلواکی (2)
 

سامانه‌ پایانه‌های فروشگاهی مجازی در اسلواکی (2)

چهارشنبه، 19 آذر 1399 | Article Rating
• پیاده ‌سازی
دولت جمهوری اسلواکی قانون مربوط به صندوق ‌های فروش الکترونیکی را در سال 2015مورد بازبینی قرار داد; و فهرست سرویس ‌دهندگانی که ملزم به استفاده از صندوق ‌های فروش الکترونیکی شدند، به خدماتی همچون: تاکسی‌رانی و تاکسی ‌تلفنی، هتل‌‌ داری و اقامت‌گاه‌ها، بیمه‌ های عمر و غیرعمر، دفاتر حقوقی و وکالت، حسابداری، دام‌پزشکی، پزشکی و بیمارستانی، دندان‌سازی، آژانس‌ های مسافرتی گسترش یافت. قانون این سرویس‌دهندگان را ملزم کرد که تا یکم آوریل 2015 یا از «صندوق های فروش الکترونیکی» ثبت‌شده یا «صندوق‌های فروش مجازی» ثبت‌شده استفاده کنند.
دولت صندوق‌ های فروش مجازی را به‌عنوان راه‌ حلی کم‌ هزینه (در بیش‌تر موارد رایگان) به مشاغلی که بر اساس اصلاحیه‌ قانون مرتبط‌ با صندوق‌های فروش الکترونیکی برای اولین ‌بار ملزم به ثبت موارد فروش شدند، ارایه کرده است. صندوق فروش مجازی به‌شکل یک اپلیکیشن دوست‌دار کاربر، موبایلی و برپایه وب رایگان کار می‌کند. این سامانه توسط سازمان امور مالی جمهوری اسلواکی برای خدمات و مشاغل کوچک و متوسط فوق‌الذکر طراحی شده; و پیاده ‌سازی آن در راستای افزایش تمکین مالیاتی، ارتقا و ساده ‌سازی حسابرسی‌های مالیاتی و مدیریت ریسک موثرتر صورت گرفته است. بر این اساس، خرده ‌فروش‌هایی که سابقا مجبور به استفاده از صندوق‌ های فروش الکترونیکی ثبت‌شده بودند، از این پس می‌توانستند صندوق‌ های فروش الکترونیکی را نیز انتخاب کنند.
مزیت ‌های صندوق فروش مجازی بر صندوق فروش الکترونیکی در زمینه‌ هزینه و راحتی استفاده عبارت‌اند از:
1- هزینه‌ راه ‌اندازی صندوق فروش مجازی، صفر یا درحد صفر است. این سامانه می‌تواند برروی هر پلت ‌فرم پشتیبانی‌شده اجرا شود: کامپیوتر شخصی، تبلت یا گوشی هوشمندی که به اینترنت وصل است.
2- ذخیره‌ داده‌ها به‌ صورت متمرکز انجام می‌شود و سازمان امور مالی اسلواکی به ‌آسانی می‌تواند به این داده‌ ها دسترسی پیدا کند و آن‌ ها را مورد تجزیه‌ وت حلیل (آنالیز) قرار دهد.
3- به‌نسبت مشاغلی که از صندوق فروش الکترونیکی استفاده می‌کنند، مقررات و الزامات تکنیکی کم‌تری برای مشاغل بهره ‌مند از صندوق فروش مجازی وجود دارد.
هنگامی که صندوق‌ های فروش مجازی معرفی شدند، تنها مشاغل خدماتی می‌توانستند از آن (به ‌جای صندوق فروش الکترونیکی) استفاده کنند که به ‌موجب اصلاحیه قانون، مجبور به داشتن یک سامانه فروش شدند. در 2016 میلادی این محدودیت برداشته شد و هر شغلی می‌توانست به ‌دلخواه تصمیم بگیرد می‌ خواهد از یک صندوق فروش مجازی برای ثبت فروش‌ ها استفاده کند، یا از یک صندوق فروش الکترونیکی.
در نیمه دوم سال 2017، وزارت مالیه‌ اسلواکی تصمیم به معرفی صندوق ‌های فروش کاملا برخط، مشابه آن‌چه که در جمهوری چک بود گرفت. به این سامانه نام «یی‌کاسا» (سامانه‌ فروش کاملا برخط) داده شد. این سیستم، دو سیستم موجود صندوق ‌های فروش مجازی و صندوق‌ های فروش الکترونیک را در یک سیستم ثبت برخط فروش‌ها، که در فاز دوم به ادارات مالی وصل خواهد شد، ادغام می‌کند. پیش ‌بینی می‌شود این سامانه، متوسط هزینه‌ها را تاحدود 56 یورو به ‌ازای هر صندوق فروش کاهش دهد.
به این منظور یک گروه مشورتی، متشکل از نمایندگان واحدهای شغلی و غیردولتی به ‌همراه خرده ‌فروشندگان دارای صندوق فروش الکترونیکی، برای کمک به فرآیند پیاده‌سازی تعیین شده است.

تصاویر
  • سامانه‌ پایانه‌های فروشگاهی مجازی در اسلواکی (2)
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: