X
 

اطلاعیه سومین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

سومین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایرانهیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی ایران به استناد ماده (27) اساسنامه موضوع مصوبه شماره 12062/ت42939 هـ مورخه 91/01/28 هیئت محترم وزیران، درصدد برگزاری سومین آزمون ورودی انتخاب اعضاء جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در تاریخ 07/06/1399 می باشد .لذا بدین وسیله از افرادی که واجد شرایط مندرج در ماده (28) اساسنامه جامعه مذکور بشرح زیر می باشند، جهت شرکت در آزمون دعوت به عمل می آورد
یکشنبه، 18 خرداد 1399 | Article Rating

.
الف-شرایط داوطلبان
1- دارا بودن تابعیت ایرانی .
2- اعتقاد و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
3- حسن شهرت به رعایت موازین شرعی، اخلاقی، رفتاری و مالی .
4- دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته های امورمالی و مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، اقتصادی، بازرگانی، حقوقی، و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی . (ملاک تاریخ فارغ التحصیلی 18/03/1399) می‌باشد .
5- نداشتن رابطه استخدام رسمی یا غیررسمی دائم یا موقت با دستگاههای اجرایی موضوع ماده ( ?) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ???? ( تدریس در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اشتغال محسوب نمی‌شود)
6- داشتن حداقل ده سال سابقه اشتغال تمام وقت د ر یکی از رشته‌های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، مالی، حقوقی، محاسباتی و تدریس امور مالیاتی، مالی محاسباتی و اقتصادی در دانشگاهها و مراکز علمی و آموزشی .
7- نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر .
8- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت (ویژه برادران)

ب-مدارک مورد نیاز جهت شرکت در آزمون
1- تصویر عکس پرسنلی 4× 3 (عکس پرسنلی باید تمام رخ و واضح باشد)
2- تصویر دو طرف کارت ملی
3- تصویر صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت داشتن
4- تصویر آخرین مدرک تحصیلی مرتبط و ارسال فایل اسکن شده مدرک لیسانس الزامی است
5- تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت (ویژه برادران)
6- تصویر حکم بازنشستگی و یا خاتمه خدمت و یا تکمیل فرم مربوط به نداشتن رابطه استخدامی
7- تصویر خلاصه سوابق شغلی از اداره کارگزینی مربوطه
یادآوری : با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرا برای داوطلبانی رخ داده است که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام شده است، تاکید می گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد .
ج-مواد آزمون
1- آزمون شامل یکصد امتیاز می‌باشد که سئوالات قانون مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده60 امتیاز، حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی 15 امتیاز، حسابداری و حسابرسی 10 امتیاز، قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه 15 امتیاز است .
2- سئوالات به صورت تستی خواهد بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی خواهد داشت .
3- حدنصاب لازم برای قبولی داوطلبان در آزمون کسب حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز می باشد مشروط بر آنکه امتیاز قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از 30 امتیاز نباشد .

د- زمان ثبت‌نام
کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در سومین آزمون ورودی انتخاب اعضاء جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی، در صورت داشتن شرایط می‌بایست از روز یکشنبه مورخ18/03/1399 لغایت روز یکشنبه مورخ 25/03/1399 به درگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند .

هـ- پرداخت وجه ثبت نام
متقاضیان واجد شرایط می‌بایست نسبت به پرداخت وجه ثبت‌نام به مبلغ 2000،000 (دو میلیون) ریال به ‌صورت الکترونیکی و یا از طریق کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند. سپس با مراجعه به بخش مربوط نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. لازم به توضیح است هزینه ثبتنام به حساب مشخص شده در هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی واریز خواهد شد .
یادآوری(1) - متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند .
یادآوری(2) - به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد .
و- برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون
کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ 04/06/1399 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه 07/06/1399 منحصرا در شهر تهران برگزار می‌گردد .
یادآوری های مهم :
1- به درخواستهایی که منطبق با شرایط مندرج دربند’’ الف ‘‘ نباشد ، ترتیب اثر داده نخواهد شد .
2- در هر مرحله چنانچه خلاف هریک از موارد مندرج در فرم ثبت نام به اثبات برسد از ادامه عضویت ممانعت بعمل خواهد آمد .
هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران
رسمی مالیاتی

ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: