X
افتتاح بوستان مالیات در نجف شهر سیرجان
 

افتتاح بوستان مالیات در نجف شهر سیرجان

دوشنبه، 11 اسفند 1399 | Article Rating
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با تأکید بر تأثیر مالیات بر ارزش‌افزوده در توسعه زیرساخت‌های شهری از افتتاح بوستان مالیات در نجف شهر سیرجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، محمد سلمانی اظهار داشت : همکاری شهرداریها با ادارات امور مالیاتی در نامگذاری میادین و خیابانها به نام مالیات، در نهادینه سازی فرهنگ مالیاتی در جامعه و آشنایی مردم با نقش مالیات در عمران و سازندگی شهرها گامی تاثیرگذار است که می تواند کمک بزرگی به فرهنگ سازی در این زمینه کند.
وی به لزوم ترویج فرهنگ مالیاتی اشاره کرد و گفت: با فرهنگ سازی صحیح می توان شهروندان را از نقش مالیات در توسعه کشور و توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه آگاه نمود که نهایتا منجر به بهبود وضعیت بهداشت، آموزش، حمل ونقل، ارتباطات ودیگر زیرساخت اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان اذعان داشت : میزان مالیات بر ارزش‌افزوده حدود 9 درصد تعیین‌شده که از این مقدار 3 درصد به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به‌تناسب جمعیت توزیع و مابقی نیز در بخش‌های مختلف نظیر سلامت، ورزش و امنیت و... هزینه می‌شود.
سلمانی با بیان اینکه مبلغ 1491میلیارد ریال به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان سیرجان در ده ماه نخست سال جاری واریز شده است، افزود: از این میزان مبلغ 96 میلیارد ریال مربوط به شهرداری نجف شهر بوده است.

تصاویر
  • افتتاح بوستان مالیات در نجف شهر سیرجان
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها

  • banner0001
  • banner0002
  • banner0003