X
استعلام مالیات نقل و انتقال املاک از طریق دفاتر اسناد رسمی
 

استعلام مالیات نقل و انتقال املاک از طریق دفاتر اسناد رسمی

دوشنبه، 15 اردیبهشت 1399 | Article Rating
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به برون سپاری اخذ مالیات الکترونیک نقل و انتقال املاک مسکونی به دفاتر اسناد رسمی، گفت: استعلام گواهی مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی شهر کرمان از 20 اردیبهشت و سایر شهرستانهای استان از 27 اردیبهشت فقط از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، محمد سلمانی در جلسه مشترک با سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک و رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان ، با اشاره به اینکه طرح برون سپاری اخذ مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی به دفاتر اسناد رسمی با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیاده سازی شده است، گفت : این طرح با هدف کاهش هزینه‌های وصول مالیات، تکریم مودیان مالیاتی در تمامی دفاتر اسناد رسمی استان عملیاتی خواهد شد.
وی با تاکید براینکه انجام فرآیند یادشده توسط دفاتر اسناد رسمی در شرایط حاضر و باتوجه به شیوع ویروس کرونا حائز اهمیت است، اظهار کرد: انجام استعلامات مربوط به نقل و انتقال املاک مسکونی باید از طریق سامانه مذکور انجام شود تا شاهد کمترین مراجعه حضوری مودیان در شرایط موجود باشیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان یادآور شد: سامانه مرکز ارتباط مردمی 1526 آماده پاسخگویی به هر سئوال و ابهام دفاتر اسناد رسمی استان خواهد بود.
در ادامه این جلسه، عباس ملکی ، سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان نیز به اهمیت آموزش عمومی و لازم برای سردفتران و کارکنان آنان اشاره کرد و افزود : با همکاری امور مالیاتی استان و کانون سردفتران و دفتریاران برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی و جلسات توجیهی برای آموزش دفاتر اسناد رسمی صورت گرفته تا با تشویق و راهنمایی آنها برای بهره‌مندی از سامانه مشکلی برای انجام طرح وجود نداشته باشد.
گفتنی است; طرح برون سپاری اخذ مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی به دفاتر اسناد رسمی در اجرای تکلیف قانونی مقرر در تبصره 4 ماده 187 قانون مالیات‌های مستقیم و آیین نامه اجرایی مربوط(مصوب رئیس محترم قوه قضائیه) اجرا می شود.

تصاویر
  • استعلام مالیات نقل و انتقال املاک از طریق دفاتر اسناد رسمی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها

  • banner0001
  • banner0002
  • banner0003