X
 ثبت نام در سامانه پایانه های فروشگاهی
 

ثبت نام در سامانه پایانه های فروشگاهی

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان گفت :بااستقرار نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان شفافیت اقتصادی و عدالت مالیاتی حاصل میشود بهروز مهدلو در معرفی پایانه های فروشگاهی گفت به رایانه،دستگاه کارتخوان بانکی (POS)، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مودیان را داشته و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی برخوردار باشد، پایانه فروشگاهی گفته می شود.
دوشنبه، 03 خرداد 1400 | Article Rating

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان  گفت :بااستقرار  نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان شفافیت اقتصادی و عدالت مالیاتی حاصل میشود

 بهروز مهدلو در معرفی پایانه های فروشگاهی گفت به رایانه،دستگاه کارتخوان بانکی (POS)، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مودیان را داشته و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی برخوردار باشد، پایانه فروشگاهی گفته می شود.

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان  بااشاره به  مزایای قانون برای مودیان مالیاتی که در این طرح شرکت میکنند  افزود رویکرد ادارات امور مالیاتی مبتنی بر صحت اطلاعات این دسته مودیان است، مگر اینکه خلافش ثابت شود. به مرور فرایند ثبت نام و محاسبه مالیات بر ارزش افزوده برای این مودیان تغییر می کند و نیازی به پر کردن اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ندارند. فرایند ارائه فهرست معاملات فصلی برای این مودیان تغییر می کند و لازم نیست اقدام به پرکردن و ارسال آن کنند.

آقای مهدلو در ادامه به جرایمی  که قانون برای مودیانی که در این طرح ثبت نام نکنند نیز اشاره کرد و گفت:اعمال جرایم نقدی ، محرومیت از اعمال معافیت های مالیاتی، نرخ صفر و مشوق های قانون مالیات های مستقیم ،ابطال مجوز فعالیت واحد متخلف ، مسدود شدن درگاه ها و پایانه های پرداخت واحد متخلف از جرائم متعلق هستندآقای مهدلو همچنین بااشاره به اقدامت انجام شده درراستای  اطلاع رسانی جامع این موضوع به مشمولین و برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی جهت مودیان محترم مالیاتی و مکاتبات متعدد با گروه های مشمول این طرح افزود  مهلت نصب پایانه های فروشگاهی توسط  صاحبان مشاغل تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در خواهد بود.

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان افزود در راستای اجرای بند (ج) ماده (1) و مواد (2) و (3) قانون پایانه­های فروشگاهی و سامانه مودیان  و با توجه به مهلت مقرر باقیمانده از اجرای قانون مزبور، کلیه صاحبان مشاغل (صنفی و غیرصنفی) به عنوان اشخاص مشمول، از ابتدای سال 1399 مکلف شدند نسبت به ثبت نام در سامانه مودیان اقدام نمایند. براین اساس آندسته از اشخاص حقوقی و خرده فروشی­ها و واحدهای صنفی که مستقیماً با مصرف کننده نهایی ارتباط دارند علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی می باشند.

آقای مهدلو دربخش دیگری از صحبتهای خودبا اشاره به حرکت سازمان امورمالیاتی به سمت تحقق دولت الکترونیک افزود  با اجرای این قانون، گام مهمی در جهت هوشمندسازی نظام مالیاتی برداشته خواهد شد وانتظار می رود در فرصت باقیمانده  کلیه مشمولین نسبت به ثبت نام در سامانه پایانه های فروشگاهی  از طریق سایت tax.gov.ir اقدام تا از تسهیلات مالیاتی پیش بینی شده در قانون استفاده نمایند.شایان ذکراست مودیان محترم در صورت داشتن هرگونه ابهام با مرکز ارتباط مردمی 1526 تماس حاصل فرمایید

تصاویر
  •  ثبت نام در سامانه پایانه های فروشگاهی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها

  • banner0001
  • banner0002
  • banner0003