X
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: عدالت مالیاتی و تکریم ارباب رجوع مهمترین عامل در جهت افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی است
 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: عدالت مالیاتی و تکریم ارباب رجوع مهمترین عامل در جهت افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی است

چهارشنبه، 18 تیر 1399 | Article Rating
به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، مدیرکل امور مالیاتی استان به همراه معاونین، مسئول حراست و مسئول روابط عمومی، با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان همدان، در آغاز این دیدار محمد دلشادی مدیرکل امور مالیاتی استان همدان طی گزارش مبسوطی آخرین وضعیت وصول مالیات در استان را تشریح نمودند و در ادامه افزودند: در سال گذشته 63 هزار اظهارنامه از سوی مودیان مالیاتی دریافت شد که به جهت اعتمادسازی و با قبول اظهارات ارائه شده آنان در حدود 25 هزار مورد آن را را پذیرفتیم. وی ادامه داد: همچنین با توجه به بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر تفویض اختیار بخشودگی به استانها، ما تقریبا از حداکثر این تسهیلات استفاده نمودیم و اکثر جرایم مالیاتی را تا 100 درصد مورد بخشودگی قرار دادیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان درادامه در خصوص تقسیط مالیات مودیان مالیاتی تصریح کرد: در این خصوص حداکثر همکاری و تعامل لازم را با مودیان داشتیم و به جهت شرایط خاص اقتصادی موجود، مالیات های قطعی شده مودیان خود را بصورت اقساطی از آنان دریافت نمودیم تا فشار زیادی بر آنان وارد نیاید، و تنها در مالیات بر ارزش افزوده باتوجه به اینکه مودی، مالیات ارزش افزوده را از مردم دریافت نموده بود سعی کردیم مالیات اینگونه افراد را بصورت کامل دریافت نماییم، البته در این مورد نیز شرایط خاص برخی از آنان را مورد توجه قرار دادیم.
دلشادی در ادامه در خصوص الکترونیکی شدن فرایند امور مالیاتی و تسهیل ارائه خدمات به مودیان مالیاتی نیز نکاتی را مورد اشاره قرار داده و افزودند: با الکترونیکی شدن فرایندها در واقع نیازی به حضور مودی در ادارات نیست و این اواخر ابلاغ ها نیز بصورت الکترونیکی صورت میگیرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در ادامه افزود: خوشبختانه و با یاری خداوند متعال و همراهی مودیان فهیم و مسئولیت پذیر استان، طی سال گذشته بالغ بر 741 میلیارد تومان مالیات وصول کردیم که حدود 274 میلیارد تومان از آن، مالیات بر ارزش افزوده بوده است، که 122 میلیارد تومان از این مبلغ به عنوان عوارض به حساب شهرداریها و دهیاری های استان واریز گردیده است. ایشان در این ارتباط افزود: این مبلغ تأثیر بسیار زیادی در پیشبرد پروژه های مهم عمرانی در سطح استان داشته و در ارائه هر چه بهترخدمات به هم استانیهای عزیز بسیار موثر بوده است، لذا بر خود لازم می دانم از تمامی مودیان مالیاتی در سطح استان و نیز همکاران خدوم و تلاشگر خود در این اداره کل صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمایم.
مدیرکل امور مالیاتی استان در پایان تصریح کرد: تعامل مودیان مالیاتی با این اداره کل در سطح بسیار خوبی است و ما با اتاق اصناف و اتحادیه ها رابطه تنگاتنگی داریم و از همراهی خوب و پایبندی همه آنان به قانون تشکر می نماییم.
در ادامه این دیدار آیت اله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز ضمن تبریک هفته فرهنگ مالیاتی و تشکر از زحمات مدیرکل و کارکنان امور مالیاتی استان، طی بیاناتی با اشاره به سختی کار مالیاتی به جهت دریافت مالیات و حساسیت های تعامل با مودیان مالیاتی، افزودند: شرایط کنونی اقتصادی طوری است که میبایست فشارها از روی مردم کاسته شود و من اطمینان دارم تلاش مجموعه شما بر این است که فشاری بر مردم وارد نشود.
آیت اله شعبانی سپس در خصوص اهمیت تکریم تولیدکنندگان نکاتی را مورد تاکید قرار دادند و خاطر نشان کردند: وقتی تولید کننده و سایر اصناف و فعالان اقتصادی به اقتصاد کشور کمک میکنند و مالیات خود را میپردازند میبایست مورد تکریم و احترام واقع شوند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه سخنان خود بحث اجرای عدالت مالیاتی را بسیار مهم خواندند و آن را نیاز اساسی کشور برشمردند و افزودند: وقتی کارمند، بازاری، خرده فروشان مالیات میدهند و دیگری با سرمایه های کلان، قانون را دور می زنند و از پرداخت مالیات تمرد می کنند در این شرایط لازم است حداکثر تلاش ها و پیگیری ها برای برقراری عدالت مالیاتی صورت گیرد و از این گونه افراد نیز به نحو مقتضی مالیات اخذ شود.
آیت اله شعبانی در پایان سخنان خود با اشاره به اقتصاد نسبتا ضعیف استان افزود: با توجه به این امر تعامل و همراهی سازنده با تولیدکنندگان استان امری ضروری و قابل توجه است و امیدواریم ان شاء اله روزی برسد که اقتصاد استان از جمیع جهات قوی و مستحکم گردد.

تصاویر
  • نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: عدالت مالیاتی و تکریم ارباب رجوع مهمترین عامل در جهت افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی است
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها