X
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان: دریافت بیش از 76 هزار فقره اظهارنامه مالیاتی در سالجاری
 

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان: دریافت بیش از 76 هزار فقره اظهارنامه مالیاتی در سالجاری

پنجشنبه، 10 مهر 1399 | Article Rating
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: با توجه به تمدید 2 ماهه مهلت ارسال اظهارنامه های مالیاتی، پایان مرداد ماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال 1398 اشخاص حقیقی بود که طی آن62 هزار و 921 فقره اظهارنامه مالیاتی دریافت گردید. همچنیناین مهلت برای مودیان اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان شهریورماه لحاظ شده بود که تا پایان مهلت قانونی تعداد 13 هزار و 233 فقره اظهارنامه توسط این مودیان دریافت گردید.
دلشادی ادامه داد: 15 شهریورماه نیز آخرین مهلت جهت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار 1399 تعیین شده بود که تعداد 5 هزار و 41 فقره اظهارنامه دریافت گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان همدان، محمد دلشادی در ادامه ضمن قدردانی از مشارکت مودیان مالیاتی استان در ارسال اظهارنامه های مالیاتی خود، گفت: پرداخت به موقع مالیات تأثیر بسیار زیادی در پیشبرد پروژه های مهم عمرانی در سطح استان داشته و در ارائه هر چه بهتر خدمات به هم استانیهای عزیز بسیار موثر بوده است، لذا بر خود لازم می دانم از تمامی مودیان مالیاتی در سطح استان و نیز همکاران خدوم و تلاشگر خود در این اداره کل صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمایم.
ایشان در ادامه در خصوص نهادینه سازی فرهنگ مالیاتی نکات مهمی را برشمردند و تصریح کردند: نهادینه شدن فرهنگ مالیاتی و پرداخت به موقع مالیات یکی از عوامل اساسی رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد عدالت اجتماعی و به تبع آن رونق و آبادانی در کشور است و همچنین ایجاد امنیت، رفاه و ارائه خدمات مطلوب از دیگر دستاوردهای پرداخت مالیات است که با فرهنگ سازی مناسب می توان مردم را از این مزایا آگاه کرد.
دلشادی ادامه داد: بدون شک تحقق اهداف اقتصادی دولت به خصوص در بحث مالیات، نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی است و مردم باید در خصوص نحوه دریافت مالیات، هزینه نمودن و میزان تاثیرگذاری آن بر اقتصاد، عمران و آبادانی کشور، اطلاعات و شناخت کافی داشته باشند. بنابراین ضروری به نظر می‌رسد با گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در سطح جامعه و شناختن اهمیت آن در توزیع درآمد، ایجاد عدالت اجتماعی و از بین بردن فاصله‌های طبقاتی، آن را جایگزین اقتصاد متکی بر نفت کرده و بسترهایی به وجود آید تا مالیات‌دهی جزو وظایف و تکالیف مهم آحاد جامعه تلقی شود.
وی در پایان افزود: بر این اساس با پرداخت مالیات، دولت بهتر می تواند خدمات خود را ارائه دهد و در حقیقت، وصول کامل مالیات گام مهمی در راستای تحقق سیاستهای اقتصادی دولت و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
 
 
تصاویر
  • مدیرکل امور مالیاتی استان همدان: دریافت بیش از 76 هزار فقره اظهارنامه مالیاتی در سالجاری
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها