X
تلاش اداره کل امورمالیاتی استان گیلان برای حل مشکلات شالیکوبی ها
 

تلاش اداره کل امورمالیاتی استان گیلان برای حل مشکلات شالیکوبی ها

چهارشنبه، 06 اسفند 1399 | Article Rating
حمید قریبی رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی تولید برنج استان گیلان ضمن حضور در اداره کل امورمالیاتی استان گیلان با محمدی پور دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان گیلان در این دیدار قریبی ضمن اشاره به مشکلات کارخانجات شالیکوبی استان گفت: میزان فعالیت این واحدها براساس میزان برق و گاز مصرفی مشخص است و در سالهای اخیر افزایش میزان مالیات تشخیصی برای بسیاری از همکارانم خارج از توان ایشان است.
رئیس اتحادیه شرکتهای تعاونی تولید برنج گیلان در این دیدار که معاونین اداره کل امورمالیاتی استان نیز در آن حضور داشتند ضمن تایید این مطلب که ممکن است برخی از کارخانه داران به کار خرید و فروش برنج و شالی نیز مبادرت ورزند افزود: در راستای رفع مشکلات کارخانه داران در حوزه های مختلف با مسئولین امر همواره برای یافتن راه حل مشکلات رایزنی میکنیم و در حوزه مسائل مالیاتی نیز به دنبال راه حل مشکلاتی هستیم که از گذشته باقی مانده است.
محمدی پور مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به توافقات صورت گرفته در نشست مشترک قبلی گفت: بنده و همکارانم همانطور که اعلام کرده ایم آمادگی داریم تک تک پرونده های این صنف را مورد بررسی قرار دهیم و برای هر پرونده با توجه به مرحله ای که از حیث مطالبه مالیات دارد، راهکارهای مطلوب را پیشنهاد نماییم.
وی افزود: برای پرونده های قطعی شده براساس قانون و بخشنامه های موجود حداکثر بخشودگی جرایم را اعمال کرده و برای تقسیط بلند مدت بدهی ها در چهارچوب دستورالعملهای سازمان امور مالیاتی مساعدت خواهیم کرد.
محمدی پور ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مشکلات مالیاتی شالیکوبی ها گفت: مشکلات ایجاد شده مربوط به چندین سال است و با توجه به تعدد پرونده های مالیاتی این دسته از فعالان اقتصادی، حل تمامی مسائل در کوتاه مدت غیرممکن است، اما طبق قولی که در نشست قبلی دادیم، تلاش ما این بوده و هست تا در یک بازه زمانی معقول بتوانیم پاسخگوی مشکلات شالیکوبی های استان باشیم.
مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان با اشاره به مواد قانونی مرتبط با این صنف گفت: رفع برخی از مسائل مطرح شده در حوزه اختیارات ما نیست و به مسائل قانونی بر می گردد که فعالان این عرصه می توانند پیشنهادات اصلاحی خود چه در مورد قانون مالیات های مستقیم و چه مورد قانون مالیات بر ارزش افزوده را به مجلس شورای اسلامی ارائه نمایند.
در این دیدار همچنین معاونین اداره کل امورمالیاتی استان گیلان به تشریح برخی مسائل موجود پرداخته و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.
رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی تولید برنج استان گیلان در پایان این دیدار ضمن تشکر از برگزاری این نشست از راهکارهای پیشنهادی استقبال و با اشاره به برخی مسائلی که صاحبان شالیکوبی ها با آنها روبرو هستند خواهان همکاری بیشتر ادارات دولتی با فعالان این حوزه شد و اظهار داشت، به عنوان نهادی غیردولتی با رایزنی هایی که داشته ایم در تلاش هستیم موانع قانونی موجود را برطرف نماییم تا نظام مالیاتی هم بتواند مساعدت بیشتری با ما داشته باشد.
تصاویر
  • تلاش اداره کل امورمالیاتی استان گیلان برای حل مشکلات شالیکوبی ها
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

بنرها

  • banner0001
  • banner0002
  • banner0003