شماره: 4360
1400/02/12
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان اعلام کرد:
مسابقه نقاشی سهم من از مالیات برگزار شد
مسابقه نقاشی سهم من از مالیات برگزار شد

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از برگزاری اولین دوره مسابقه سراسری نقاشی "سهم من از مالیات" به میزبانی این استان خبر داد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، انوری، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اعلام این خبر عنوان کرد: در این مسابقه آثاری از 11 استان سمنان، زنجان، اصفهان، کرمان، مازندران، گیلان، خوزستان، بوشهر، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و قزوین شرکت کردند که 3 اثر از استان های زنجان، سمنان و مازندران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند وهمچنین از میان آثار اسال شده، 34 اثر نیز به عنوان منتخب هر استان  برگزیده  و شایسته تجلیل شدند.

انوری تصریح کرد: یکی از عوامل مؤثر در فرهنگ‌سازی مالیاتی، آگاهی مردم از ضرورت پرداخت مالیات و آشنایی با آثار پرداخت آن در جامعه است که در این راستا باهدف نهادینه شدن این فرهنگ، مسابقه سراسری نقاشی سهم من از مالیات با محوریت خدمات شهری، عمران و آبادانی شهر، بهداشت و درمان و ورزش توسط اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برگزار شد.

انوری با اشاره به برگزاری موفق دو دوره از سری مسابقات نقاشی سهم من از مالیات در استان سمنان گفت: پرداخت مالیات و آشنایی کودکان با این فرهنگ از طریق زبان هنر می‌تواند نقش بسزایی در ترویج آن در جامعه داشته باشد و در دوره گذشته با حضور و مشارکت فعال کودکان و نوجوانان دو نمایشگاه نقاشی با 136 اثر برگزیده در سطح استان برگزار شد که با استقبال خوب کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آنان همراه بود.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه و آشنایی کودکان و نوجوانان عزیز با این موضوع گفت: اداره کل امور مالیاتی استان به‌منظور تفهیم و شناساندن اثرات پرداخت مالیات و سوق دادن ذهن خلاق کودکان به این مقوله بسیار مهم، این مسابقه را باهدف آگاه‌سازی کودکان نسبت به عواید و مزایای پرداخت مالیات در گروه سنی 7 تا 15 سال در سطح کشور برگزار شد.

 مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در عرصه مالیات از ضروریات و اهداف اداره کل امور مالیاتی استان است تا بدین‌وسیله بتوان از سنین پایین‌تر نگرش پرداخت مالیات را در کودکان تقویت کرد که پرداخت مالیات موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و عمران و آبادانی می‌گردد و اثرات پرداخت مالیات باید برای مردم روشن شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در خاتمه خاطرنشان کرد: زیربنای رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه، نسل نوباوگان و نوجوانان آن کشور است که در دهه‌های آینده صاحبان و گردانندگان امور جاری کشور خواهند بود، ازاین‌رو باید توجه داشت که امر فرهنگ‌سازی خصوصاً درزمینه فرهنگ‌سازی مالیاتی باید بر روی این نسل‌های جدید بیش از دیگران متمرکز گردد.

حق انتشار محفوظ است ©