شماره: 4183
1400/01/30
مدیر کل امور مالیاتی اردبیل تاکید کرد:
شفاف سازی اقتصادی با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی
شفاف سازی اقتصادی با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی

مدیر کل امور مالیاتی اردبیل گفت: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، باعث نظم بخشی به مبادلات اقتصادی و شفاف سازی هر چه بیشتر فعالیت های اقتصادی در کشور می شود.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، ابراهیم قلی زاده، مدیر کل امور مالیاتی اردبیل، با بیان اینکه قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به زودی در ابعاد ملی اجرایی خواهد شد،گفت: اجرای این قانون همچنین به شناسایی مودیان جدید، شناسایی مفرهای مالیاتی و همچنین کاهش موارد جرم و دعاوی مالیاتی کمک شایان توجهی می کند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این، قانون مذکور امکان رصد و مدیریت اطلاعات اقتصادی، تجاری و مالی مشمولین را فراهم می سازد و باعث شفاف‌سازي تدريجي مبادلات و فعاليت‌هاي اقتصادي و تجاری در راستاي ايجاد زيرساخت ماليات ستانی هوشمند خواهد شد.
قلی زاده با بیان اینکه این قانون، دارای ضمانت اجرایی قوی است، گفت: در حال حاضر 50 شغل برای اجرای این قانون فراخوان شده اند و فعالان اقتصادی مشمول این قانون می باید در سامانه مودیان ثبت نام و سپس وارد مرحله اجرای قانون شوند.
مدیرکل امور مالیاتی اردبیل همچنین عنوان داشت: 89 درصد درآمدهای استان اردبیل از محل مالیات تامین
می شود که البته امسال وصولی این اداره کل نسبت به سال گذشته افزایش داشته که این رشد وصولی ها از محل وصول معوقات مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی بوده است.
قلی زاده با ذکر این مطلب که حدود 69 میلیارد تومان عوارض در 10 ماهه امسال به شهرداری ها و دهیاری های استان تخصیص یافته، گفت: سهم شهرهای کم برخوردار از عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده بیشتر بوده است.
وی همچنین بر ضرورت ارتقای فرهنگ مالیاتی تاکید کرد و گفت: مودیان مالیاتی باید از موارد مصرف مالیات در استان آگاه باشند و طبیعی است وقتی از هزینه کرد مالیات آگاه شوند، تمکین داوطلبانه مودیان ارتقا یافته و درآمدهای مالیاتی نیز افزایش می یابد.

حق انتشار محفوظ است ©