مدیر کل امور مالیاتی زنجان تاکید کرد:
افزایش اعتماد مودیان با تسهیل در روند رسیدگی مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی زنجان اظهار داشت: تسهیل در روند رسیدگی مالیاتی موجب تعامل مودیان،افزایش اعتماد و اطمینان آنان از اداره کل امور مالیاتی استان است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران،رضوی، مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در خصوص اعتماد سازی بین مودیان و امور مالیاتی تصریح کرد: آگاهی و اطلاع رسانی از روند رسیدگی مالیاتی به مودیان موجب افزایش رضایت مندی مودیان و اعتماد و اطمینان آنان از امور مالیاتی استان است.
وی هم چنین افزود: بیشترین مراجعه حضوری به اداره کل مربوط به نقل و انتقال املاک و دریافت گواهی ماده 187قانون مالیات‏های مستقیم بود که در حال حاضر در خصوص املاک مسکونی این امر از سوی سازمان امور مالیاتی کشور به دفاتر اسناد رسمی برون سپاری شده و نیازی به مراجعه حضوری مودیان به اداره امور مالیاتی نمی باشد و تمامی اقدامات در دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.
مدیرکل امور مالیاتی زنجان، با اشاره به پرداخت بدهی های مالیاتی و جرائم متعلقه و تقسیط بدهی های مالیاتی تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص بخشودگی جرائم در سال 98، مبلغ 440میلیارد تومان بخشودگی جرائم در سطح استان داشتیم که با توجه به میزان بخشودگی در سنوات گذشته بی نظیر بوده است.
رضوی، با اشاره به مودیانی که جهت انجام تکالیف قانونی خود با مشکل مواجه هستند، افزود: مرکز ارتباط مردمی 1526 اداره کل 24ساعته آماده دریافت سوالات مودیان و پاسخگویی به آنها می باشد و کلاسها و دوره های آموزشی برای اتحادیه ها و اصناف و تمام مودیانی که درخواست داشته اند برگزار کرده ایم.
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به اثرات مثبت ساز و کار بخشودگی جرائم مالیاتی مودیان در سال 1398 و به منظور تداوم این سیاست در سال "جهش تولید"، سازمان امور مالیاتی کشور تصمیم گرفت تمام یا قسمتی از جرائم مالیاتی مقرر در قوانین مالیات های مستقیم و ارزش افزوده را در سال 99 نیز مورد بخشودگی قرار دهد. و به این ترتیب مودیانی که اصل بدهی مالیاتی قطعی شده خود را پرداخت کنند، می توانند از تسهیلات بخشودگی جرائم قابل بخشش در سال99 نیز استفاده نمایند.


تاریخ خبر: 1399/07/23
کلمات کلیدی: