نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی:
مالیات، مسیری صحیح برای رسیدن به اقتصاد غیر نفتی است

نماینده منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات عادلانه، راهی صحیح برای رسیدن به اقتصادی پویا و بدون وابستگی به فروش نفت است .
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، ذبیح الله اعظمی، نماینده منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در جهت جلب رضایتمندی مودیان مالیاتی اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده، عملکرد امور مالیاتی کرمان، جلب رضایت مودیان مالیاتی را به دنبال داشته و حاصل تلاش کارکنان این اداره کل محسوب می‌شود.
وی بر نقش مالیات به عنوان یکی از ابزارهای مهم در فرآیند توسعه اقتصادی کشور تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم کشور ما همانند اکثر کشورهای اروپایی به درآمدهای نفتی به عنوان تأمین‌کننده هزینه جاری متکی نباشد و هزینه‌های جاری را از طریق درآمدهای مالیاتی تأمین کرده و از درآمدهای نفتی در جهت عمران، آبادانی و توسعه کشور استفاده نماید.
اعظمی، رویکرد مجلس شورای اسلامی را ریشه‌کن نمودن فرار مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: همان‌طور که در اکثرکشورهای پیشرفته، بدترین جرم، فرار مالیاتی است، ما نیز وظیفه قانونی داریم نظارت دقیق و بی وقفه بر دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی داشته باشیم.
منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، فرهنگ‌سازی مالیاتی و اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات را موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم دانست و افزود: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که گرفتن مالیات به‌ وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای کشور است، آن‌وقت تمایل و رغبت مردم برای پرداخت مالیات نیز بیشتر خواهد بود.
وی تصریح کرد: توسعه خدمات شهری به‌ویژه در شهرهای کم درآمد همچون جیرفت و عنبرآباد، نیازمند درآمدهای حاصل از محل مالیات بر ارزش‌افزوده است که موجب رشد و توسعه شهری و روستایی می‌گردد.
در ادامه، سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز با تأکید بر لزوم توجه مجلس به نظام مالیاتی گفت: با برنامه‌ریزی منسجم و استفاده از نیروهای متخصص در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان محقق شد.
وی، پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده را امری مهم در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: در سال 98 بیش از یک هزار و 80 میلیارد تومان از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت‌شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان با بیان اینکه اعتقاد داریم پرداخت مالیات حق‌الناس است و همکاران ما با نهایت دقت در جهت اجرای عدالت مالیاتی حرکت می‌نمایند، افزود: امور مالیاتی استان در راستای انجام وظایف محوله در چارچوب برنامه عملیاتی و ارائه خدمات صادقانه در قالب طرح تکریم ارباب‌رجوع، جزو ادارات کل برتر در سطح سازمان متبوع بوده است.
وی با اشاره به اینکه اصناف، سهم 4 درصدی در تأمین درآمدهای مالیاتی استان دارند و بخش بزرگی از درآمدهای مالیاتی استان از وصولی شرکت‌های بزرگ تأمین می‌شود، اظهار داشت: حمایت از بخش تولید از اولویت‌های نظام مالیاتی است و برای رونق کسب‌وکار در جنوب استان از واحدهای صنعتی این منطقه حمایت خواهیم کرد.


تاریخ خبر: 1399/04/04
کلمات کلیدی: