رئیس اتاق اصناف استان کرمان:
عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان کرمان قابل تقدیر است

رئیس اتاق اصناف استان کرمان اظهار داشت: تلاش مضاعف کارکنان و عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، جعفری ، رئیس اتاق اصناف کرمان در دیدار با سلمانی،مدیر کل امور مالیاتی استان با اشاره به تعامل سازنده میان اتاق اصناف و امور مالیاتی گفت: این تعامل سازنده باعث وصول مالیات عادلانه با رضایت اصناف شده است.
وی با بیان اینکه رابطه دوسویه و مثبتی میان اصناف و امور مالیاتی استان برقرار است ، اظهار داشت: تاکنون جلسات مکرری جهت رفع مشکلات اصناف برگزار شده است.
در ادامه سلمانی ، مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان نیز با اشاره به توافقات و تعاملات صورت گرفته اصناف و اتحادیه‌ها با امور مالیاتی در طی سال‌های گذشته در زمینه استفاده از ظرفیت‌ تبصره ماده 100 ، گفت: همکاری‌ها و توافقات صورت گرفته با نظام مالیاتی در راستای تحقق درآمدهای مالیاتی و کمک به توسعه و عمران استان بوده و اعضای صنف‌ها همواره در پرداخت مالیات پیشتاز هستند.
وی افزود: امور مالیاتی به عنوان مجری قانون، اصل را بر این قرار داده است که از طریق مدارک و اسناد ارائه‌شده مالیات وصول شود، چراکه برای هر دو طرف حق‌الناس است و تلاش ما بر این است که حقی ضایع نشود.
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان گفت : به منظور شفاف‌سازی مبادلات فعالیت‌‌های اقتصادی و رعایت عدالت مالیاتی ، طبق مفاد ماده (3) آیین نامه اجرایی تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات های مستقیم مشاغل 15 گانه مشمول نصب سامانه صندوق فروش از ابتدای سال 1399 ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی) و صدور صورتحساب فروش(فاکتور) مطابق مقررات می باشند.
سلمانی خاطرنشان کرد : فرصت بهره مندی اصناف از بخشودگی جرایم قابل بخشش، امسال است و در صورت عدم پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده و برخورداری از تسهیلات یاد شده تا پایان سال جاری، این امکان در سال آینده فراهم نخواهد بود.
وی اظهار داشت : اصناف در صورت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده تا پایان سال جاری، به ازای هر ماه تاخیر بعد از 30 مهر ماه سال جاری واحدهای تولیدی 2 درصد و واحدهای غیر تولیدی 4 در صد از بخشودگی 100 درصدی آنها کسر می شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان تعامل با مودیان و اصناف در راستای حل مشکلات صاحبان صنوف را از اولویت های این اداره کل دانست و گفت: برای مالیات آن بخش از اصناف که فکر می کنند در مضیقه مالی هستند از ابزارها و امکاناتی که در قانون پیش بینی شده از جمله تقسیط مالیات استفاده می کنیم.


تاریخ خبر: 1398/08/23
کلمات کلیدی: