مدیرکل امور مالیاتی کرمان تاکید کرد:
مالیات برارزش‌افزوده، درآمدی قابل اتکا برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

مدیرکل امور مالیاتی کرمان اظهار داشت: مالیات بر ارزش‌افزوده، درآمدی قابل اتکا برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها جهت توسعه زیرساخت‌های شهری محسوب می‌شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان در دیدار با فرماندار شهرستان راور عنوان کرد:
با اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده و پرداخت درآمدهای حاصل از آن به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، گام مهمی در ارائه خدمات مطلوب به مردم برداشته شده است .
وی از واریز بیش از 92 میلیارد ریال به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان راور در سال 1397 خبر داد و گفت : این میزان واریزی کمک و تأثیر بسیار زیادی در عمران و آبادانی شهرها و روستاهای این شهرستان داشته است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان، همکاری و تعامل با مسئولان شهرستان در راستای حل مشکلات مالیاتی مودیان را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: رابطه امور مالیاتی و مودیان از نوع روابطی است که اعتماد و تعامل، نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در آن دارد.
در ادامه، مالک اژدری، فرماندار شهرستان راور از تلاش‌های مجموعه امور مالیاتی استان و اقدامات مدیرکل در زمینه تخصیص درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان تشکر کرد و گفت: بخش قابل توجهی از بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان راور از طریق مالیات بر ارزش‌افزوده تأمین می‌شود و مطمئنا این مبالغ پرداختی سهم بسزایی در بودجه جاری شهرداری‌ها دارد که می‌تواند در بخش عمرانی و تأمین بودجه پروژه‌های در دست اجرا هزینه شود.
وی حمایت از بخش خصوصی شهرستان و رفع مشکلات مالیاتی فعالان این بخش را موجب تشویق آنان به پرداخت مالیات دانست و اظهار داشت: افزایش همکاری و همدلی امور مالیاتی با این بخش، موجب افزایش رونق کسب‌وکار، رشد اقتصادی و توسعه منطقه و نیز افزایش سرمایه‌گذاران در شهرستان راور می‌شود.


تاریخ خبر: 1398/06/16
کلمات کلیدی: