مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری:
تحول نظام اقتصادی کشور با مالیات هوشمند

مدیر کل مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری ، بر لزوم هوشمند سازی نظام مالیاتی برای تحول نظام اقتصادی کشور تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، کوررش بیگدلی هوشمند سازی نظام مالیاتی و دستیابی به ریزداده های اقتصادی تولید شده در کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی را برای تحول نظام اقتصادی کشور اساسی دانست .
مدیر کل امور مالیاتی استان گفت، پایانه های فروشگاهی و ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم از ظرفیت های مهم نظام مالیاتی برای دستیابی به ریز داده های مربوط به فعالیت اقتصادی در کشور می باشند.
کورش بیگدلی فرارمالیاتی را مهمترین چالش نظام مالیاتی دانست و تاکید کرد: مسدود کردن مفرهای مالیاتی به جز از طریق دستیابی به اطلاعات همه دستگاه های ذیربط در خصوص مبادلات، معاملات، دارایی ها و سرمایه افراد امکانپذیر نیست .
وی ادامه داد: بدیهی است حذف فرار مالیاتی موجب عدالت مالیاتی، تحقق کامل درآمدهای مالیاتی و به تبع آن تامین هزینه های جاری و عمرانی و رشد و توسعه همه جانبه کشور می شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان در ادامه از تمدید مهلت ثبت نام فعالین بخش درمان در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروش تا پایان مردادماه خبر داد و گفت: نظر به تقاضای برخی از صاحبان محترم مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی به منظور ثبت نام در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروش، مهلت ثبت نام تا تاریخ 1398/5/31 تمدید شد .
وی تاکید کرد: آن دسته از صاحبان مشاغل یاد شده که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند، برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروش (کارتخوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات پایانه فروش خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک نسبت به بهره برداری از آن اقدام نمایند .
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
تاریخ خبر: 1398/05/26
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی فرار مالیاتی پرداخت مالیات عدالت مالیاتی