به مناسبت هفته قوه قضائیه در دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان با دادستان عمومی و انقلاب تبریز مطرح شد:
ارتقا فرهنگ مالیاتی در جامعه، با گسترش اعتماد و تکریم مودیان امکان پذیر است

دادستان عمومی و انقلاب تبریز گفت: ارتقا فرهنگ مالیاتی در جامعه با اطلاع رسانی جامع، گسترش اعتماد و تکریم مودیان امکان پذیر است.
موسی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: نقش مالیات در عدم وابستگی به درآمدهای نفتی بسیار مهم و حیاتی است و یکی از اصلی‌ترین راه‌های تحقق درآمدهای مالیاتی، دریافت عادلانه مالیات و اجرای صحیح قوانین مالیاتی است که حمایت دادستانی نیز می‌تواند کمک موثری برای امور مالیاتی استان باشد.
خلیل الهی نقش مالیات را در حل مسائل اقتصادی، مقابله با تحریم ها و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی بسیار مهم دانست و گفت: بخشی از امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است مرهون تلاش همکاران مالیاتی است.
دادستان عمومی و انقلاب تبریزاظهار امیدواری کرد که همکاران مالیاتی با تلاش خود درآمدهای مالیاتی را محقق کرده، کشور را در رهایی از آسیب های دشمن، تحریم اقتصادی و مشکلات ناشی از آن یاری نمایند.
در این دیدار که به مناسبت هفته قوه قضائیه و در آستانه هفته مالیات انجام شد، مدیر کل امور مالیاتی استان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اداره کل در راستای فرهنگ سازی مالیاتی گفت: تحقق درآمدهای مالیاتی با محوریت عدالت گستری، اصلی ترین وظیفه این اداره کل است و لیکن هدف مهم دیگر این اداره کل، افزایش سرمایه گذاری در استان، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال با مکانیزم وصول و توزیع عادلانه درآمدها است.
شریفی افزود: امسال با دستور مقام عظمای ولایت به نام "رونق تولید" نامگذاری گردیده است و تلاش این اداره کل در راستای تحقق این فرمان است، چون با رونق تولید و بازار، شاهد افزایش درآمدها و ارتقای وصول مالیات خواهیم بود به همین دلیل سرمایه گذاری در استان باید تقویت شود تا شاهد تحقق کامل درآمدهای مالیاتی در استان باشیم.


تاریخ خبر: 1398/04/15
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی هفته قوه قضائیه دیدار با ددادستان عمومی و انقلاب