در راستای فرهنگ سازی مالیاتی صورت گرفت:
نامگذاری خیابان مالیات در شهر گوگان آذربایجان شرقی

با هدف فرهنگ‌سازی مالیاتی و ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در بین شهروندان، خیابانی در شهر گوگان از توابع استان آذربایجان شرقی به نام مالیات نامگذاری گردید.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، در مراسم نامگذاری این خیابان که با حضور شهردار گوگان برگزار شد ، با اشاره به تعامل موجود بین اداره کل امور مالیاتی و شهرداری‌های استان اظهار داشت: با تعاملی که با شهرداری گوگان انجام گرفت، پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان‌های اصلی شهر را به عنوان "مالیات" به شهرداری اعلام کردیم و شهرداری گوگان نیز پس از بررسی و هماهنگی با شورای شهر، نسبت به تصویب این پیشنهاد و نامگذاری به عنوان "خیابان مالیات" اقدامات لازم را بعمل آوردند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود، اذعان داشت: فرهنگ پرداخت مالیات هر چه بیشتر نهادینه شود در واقع کمک به خود مردم و توسعه زیرساخت‌های شهری است.
شریفی، نامگذاری مناطق و محوطه های شهری به نام مالیات را اقدامی موثر در توسعه فرهنگ مالیات میان شهروندان دانست و گفت: وقتی شهروندان نتیجه مالیات‌های پرداختی خود را به طور ملموس و در قالب افتتاح پروژه های عمرانی و رفاهی ملاحظه کنند، میل و رغبت آنان برای پرداخت مالیات بیشتر خواهد شد.


تاریخ خبر: 1397/11/13
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی