مدیر‌کل امور مالیات چهارمحال و بختیاری خبر داد
پرداخت بیش از 760 میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌های استان در 9 ماهه امسال

مدیرکل امور مالیات چهارمحال و بختیاری گفت: در نه ماه نخست امسال بیش از 760 میلیارد ریال درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌های سراسر استان پرداخت شده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان،کورش بیگدلی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده در 160 کشور جهان عملیاتی شده و برگرفته از سیاست‌های کشور فرانسه است اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده جایگزین قانون تجمیع عوارض شده است که درآمد‌های کسب شده از مالیات بر ارزش افزوده در استان 9 درصد است .
وی ادامه داد:از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد .
مدیرکل امور مالیات چهارمحال و بختیاری افزود:از میزان درآمدهای کسب شده از مالیات بر ارزش افزوده در نه ماهه نخست امسال در استان 670 میلیارد ریال به دهیاری و شهرداری‌های سراسر این استان پرداخت شده است که نسبت به نه ماه مشابه سال قبل 60 درصد افزایش داشته است .
بیگدلی با اشاره به اینکه از مجموع درآمدهای کسب شده مالیات بر ارزش افزوده و واریز شده به خزانه دولت، یک درصد از این میزان درآمد به بخش سلامت کشور اختصاص می‌یابد تصریح کرد: تاکنون درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری را در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم ایفا کرده است .
وی ادامه داد:مالیات بر ارزش افزوده یکی از مترقی‌ترین و مدرن‌ترین مالیات‌های دنیاست و در همه کشورها به صورت یکسان اجرا می‌شود .


تاریخ خبر: 1397/11/03
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی پرداخت مالیات ارزش افزوده