مدیرکل امورمالیاتی اردبیل خبر داد:
افتتاح اداره امور مالیاتی شهر هشجین

مدیرکل امورمالیاتی اردبیل گفت: اداره امور مالیاتی هشجین با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولین افتتاح شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دراین مراسم نوع پرور، مدیرکل امورمالیاتی اردبیل، گفت: هدف سازمان امور مالیاتی کشور از راه اندازی ادارات در شهرهای کوچک، کسب درآمد نیست بلکه هدف اصلی کاهش فاصله ها و اجتناب از تردد به مرکز شهرستان و تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور مودیان می باشد.
نوع پرور در ادامه به اهمیت درآمدهای مالیاتی در مدیریت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: مالیات پایدارترین، سالمترین و دائمی ترین منبع درآمدی دولت است و امروزه کشورهایی که درآمد های نفتی دارند به درآمدهای مالیاتی نگاه ویژه ای دارند چرا که این درآمدها عامل مدیریت اقتصادی کشور و برقراری عدالت در جامعه است. وی اجرای طرح جامع مالیاتی را به عنوان تحولی بزرگ در سازمان امور مالیاتی عنوان کرد که با اجرای آن می توان به درآمدهای مالیاتی بیش از پیش امیدوار شد و نظاره گر شکوفایی نظام اقتصادی با اصلاح قوانین، ساختارها و سیستم ها در این طرح بزرگ شد.
وی افزود تمامی فعالیتهای کشاورزی، فرهنگی، آموزش و هنری از پرداخت مالیات معاف هستند ولی شرط استفاده از این معافیت تسلیم به موقع اظهارنامه مالیاتی می باشد.
نوع پرور،گزارشی از نحوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها و دهیاریهای استان و چگونگی هزینه کرد آن برای عمران و آبادانی شهرها و بهداشت و سایر موارد ارائه کرد و مبلغ پرداختی به شهرداری هشجین را در 6 ماه اول سال جاری سه میلیارد ریال و در سال گذشته شش میلیارد ریال عنوان کرد.
مدیرکل امور مالیاتی اردبیل ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاههای ذیربط ساختمان مناسبی برای این اداره احداث و شاهد ارائه خدمات و توسعه خدمتگذاری به مردم شریف منطقه می باشیم.
در پایان رئیس شورای شهر هشجین نیز از زحمات مدیر کل امور مالیاتی استان و همکارانش در خصوص ایجاد اداره امور مالیاتی این شهرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما همگی قدردان خدمات دولت هستیم و بایستی با درنظر گرفتن محرومیت منطقه در امر دریافت مالیات مساعدت کنیم .


تاریخ خبر: 1397/08/15
کلمات کلیدی: اردبیل