امام‌جمعه موقت سرخه تأکید کرد:
مالیات باید اولین منبع درآمدی دولت باشد

امام‌جمعه موقت شهرستان سرخه در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اعلام کرد: مالیات باید اولین منبع درآمدی دولت باشد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نطنزی، امام‌جمعه موقت شهرستان سرخه عنوان کرد: پرداخت مالیات مبنای فقهی و اسلامی دارد و اداره کشور هم منوط به پرداخت مالیات از سوی مردم است.
امام‌جمعه موقت شهرستان سرخه افزود: دو منبع درآمدی برای کشور وجود دارد; نفت و مالیات که در کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته اولین منبع درآمدی مالیات است، در کشور آلمان 90 درصد، فرانسه 70 درصد و کشور ما 35 درصد تکیه‌بر درآمدهای مالیاتی است.
امام‌جمعه موقت شهرستان سرخه تصریح کرد: اگر بخواهیم نفت را به‌عنوان منبع اصلی درآمد دولت قرار دهیم باوجود تحریم‌های ظالمانه دشمن همیشه با مشکل مواجه خواهیم بود لذا می‌بایست مالیات به‌عنوان اولین منبع درآمد برای دولت در نظر گرفته شود و این امر مستلزم تعامل و همکاری مردم و مسئولین خواهد بود.
امام‌جمعه موقت سرخه بابیان اینکه رعایت عدالت در امر وصول مالیات باعث می شود تا مردم با رضایت و با میل و رغبت مالیات خود را پرداخت ‌نمایند، افزود: ادارات امور مالیاتی باید اطمینان مردم را جلب کنند، یعنی مردمی که مالیات می‌پردازند احساس کنند به‌جا هزینه و مصرف می‌شود، اگر خدای‌ناکرده این اعتماد و اطمینان خدشه‌دار شود مردم از پرداخت مالیات استقبال نخواهند کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نطنزی ضمن تشکر از عملکرد خوب اداره کل امور مالیاتی استان سمنان در امر وصول مالیات، از مدیرکل و کارکنان اداره کل و شهرستان سرخه به جهت برخورد خوب و صمیمانه با مودیان مالیاتی تشکر و قدردانی نمود.


تاریخ خبر: 1397/07/22
کلمات کلیدی: سمنان