امام‌جمعه شهرستان ریگان:
فرار از مالیات آسیب زدن به اقتصاد کشور است

امام‌جمعه شهرستان ریگان گفت: آنان که از پرداخت مالیات حقه دولت فرار می‌کنند، ضمن آنکه به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کنند از نظر شرعی نیز باید پاسخگو باشند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی رنجبر ماهانی، امام‌جمعه شهرستان ریگان از توابع استان کرمان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه فرار مالیاتی جرم است، اظهار داشت: امور مالیاتی باید به سراغ سرمایه‌داران
بی‌حساب‌وکتاب برود که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.
وی با اشاره به تأثیر منفی اقتصاد تک‌محصولی نفت بر کشور، درآمدهای مالیاتی را یکی از راه‌های موثر در جهت قطع این وابستگی عنوان کرد و اظهار داشت: لازمه این موضوع، ارتقاء فرهنگ پرداخت مالیات و شفاف شدن فعالیت تمام بخش‌های اقتصادی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماهانی، فرار مالیاتی را ظلم به مردم دانست و خواستار مقابله با افراد سودجویی شد که با استفاده از راه‌های موجود تلاش می‌کنند، مالیات و سهم خود را از هزینه‌های جامعه پرداخت نکنند و تصریح کرد: از مسئولین امور مالیاتی نیز درخواست می‌کنم در اخذ مالیات از قشر ضعیف جامعه بیش از پیش مراعات نمایند.
امام‌جمعه شهرستان ریگان در پایان با بیان اینکه باید نسبت به موضوع مالیات یک باور عمومی در جامعه ایجاد شود گفت: کسی که در این کشور زندگی می‌کند و از امکانات جامعه استفاده می‌کند، باید در هزینه‌های آن نیز مشارکت داشته باشد .


تاریخ خبر: 1397/06/19
کلمات کلیدی: کرمان