نماینده ولی فقیه وامام جمعه تبریز:
عدالت مالیاتی و سهولت در وصول آن اولویت نظام مالیاتی کشور باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: تناسب مالیاتی با توانایی مالی مودیان و سهولت در وصول آن و الکترونیکی کردن امور باید اولویت نظام مالیاتی باشد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار با کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه مالیات ابزاری است که می‌تواند توزیع مجدد ثروت در جامعه را عادلانه کند، گفت: تناسب مالیاتی با توانایی مالی مودیان و سهولت در وصول آن و الکترونیکی کردن امور باید اولویت نظام مالیاتی باشد.
امام جمعه تبریز افزود: مالیات‌ ‌یک نوع هزینه اجتماعی و قراردادی بین مردم و حکومت است که وصول آن از گسترش فاصله‌ طبقاتی میان دهک‌های مختلف درآمدی جلوگیری می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه فرار مالیاتی یکی از مظاهر فساد اقتصادی است، تصریح کرد: هرگونه تلاش برای پرداخت نکردن مالیات و ندادن اطلاعات لازم در مورد عواید و منافع مشمول مالیات به مقامات مسئول، فرار مالیاتی است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود، تحریم‌های اقتصادی و ایجاد فشارهای روانی را فرایندی از پیش طراحی شده برای مقابله با ملت ایران از سوی استکبار عنوان کرد و گفت: بیش از 4 دهه است که دشمنان با فشارهای اقتصادی و تزریق روح ناامیدی در کالبد جامعه ما، تلاش دارند مردم را نسبت به آرمان‌های نظام و عملکرد مسئولان بدبین کنند اما در این مسیر آگاهی و بیداری ملت آنها را ناکام گذاشته است .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه برخی‌ها نیز با سوء استفاده از فشارهای اقتصادی منابع داخلی را به نفع خود مصادره می‌کنند، گفت: مسئولان باید فضای اقتصاد داخلی را برای دزدان اقتصادی ناامن کنند، چرا که این شرایط اقشار کم درآمد جامعه را با مشکلاتی مواجه کرده است.
در ادامه این دیدار شریفی مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی با بیان گزارشی از عملکرد این اداره کل، وصول مالیات عادلانه و تکریم مودیان مالیاتی را جزء اولویت کاری مجموعه امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم طرح جامع مالیاتی در حال پیاده سازی و اجرا می باشد.
شریفی به شعار سازمان امور مالیاتی در سال جاری مبنی بر اعتمادسازی بین مودیان اشاره کرد و گفت: شعار محوری سازمان و اداره کل در سال جاری اعتماد آفرینی برای مودیان محترم مالیاتی و تبدیل به دستگاه محبوب مردم از اولویت‌های اصلی سازمان و اداره کل در سال جاری است .


تاریخ خبر: 1397/05/16
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی