در راستای گسترش همکاری های دوجانبه:
نشست هم اندیشی بررسی موانع و مشکلات شهردارهای استان تهران با رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران برگزار شد

اولین نشست هم اندیشی بررسی موانع و مشکلات شهردارهای استان تهران با دعوت امور اقتصادی و دارایی استان تهران به میزبانی امور مالیاتی شهر و استان در روز سه شنبه 19 تیر ماه 1397 در سالن جلسات امور مالیاتی شهر و استان تهران با حضور رئیس و معاونین امور مالیاتی شهر و استان تهران، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، سرپرست اداره کل دفتر امور شهر و شوراهای استاندار تهران، سرپرست شهر و شهردارهای شهرهای حسن آباد، اسلام شهر، روباط کریم، فشم، قدس، پاکدشت، وحدیه، باقرشهر و پردیس برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران تصریح کرد: با توجه به قانون مالیات بر ارزش‌افزوده که با نرخ 9 درصد می باشد که 3 درصد آن تحت عنوان عوارض ارزش‌افزوده صرف هزینه‌های عمران شهرها و روستاهای محل فعالیت فعالان اقتصادی می‌شود که سهم شهرداریها و دهیاریهای استان از محل عوارض دریافتی توسط اداره امور مالیاتی هر ماه در تاریخ مقرر بدون هیچگونه دخل و تصرفی مستقیما به حساب شهرداریها و دهیاریها پرداخت می شود که منبع درآمدی پایداری برای شهرداری ها می باشد که این بودجه غالبا صرف پروژه هایی عمرانی می شود.
آقای نوری افزود: بی‌شک مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در ایجاد اعتماد و اقناع افکار عمومی در پرداخت مالیات معرفی مصادیق عینی صرف مالیات است.
خانم دهنادی; مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، با دو سویه بودن انتظارات فی ما بین شهرداریها و امور مالیاتی برآورده شدن این انتظارات را سازنده خواند و این نشست را گامی مثبت در جهت هماهنگی های بیشتر فی ما بین مسئولین خدمت رسان به مردم دانست.
آقای سلیمانی راد; سرپرست اداره کل دفتر امور شهر و شوراهای استانداری تهران، با اشاره به دغدغه مشترک مسئولان برای خدمات رسانی بهتر به مردم، بحث ها و نشستها را در این راستا دانست و ابراز امیدواری کرد: این نشست نتیجه ای سازنده برای آبادانی بیشتر شهرها داشته باشد.
در ادامه هر یک از شهردار ها پس از معرفی خود به ارائه بحث و تبادل نظر، پیشنهادات مربوط به برنامه و سیاست گذاری سالجاری سازمان متبوع خود در خصوص مسائل مربوطه اشاره نمودند.
در پایان محمد رضا نوری به جمع بندی دستور العمل های جلسه پرداخت.


تاریخ خبر: 1397/04/19
کلمات کلیدی: مالیات بر ارزش افزوده شهرداری رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران عوارض شهرداریها عوارض دهیاریها