شهردار کرمان تأکید کرد:
شهر با پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده اداره می‌شود

شهردار کرمان گفت: مردم باید بدانند شهر با پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده اداره می‌شود و اگر به دنبال شهری آباد هستند باید با پرداخت عوارض و مالیات، مشارکت بیشتری به عنوان شهروند داشته باشند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهران عالم زاده، شهردار کرمان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ مالیاتی در سطح جامعه اظهار داشت: مردم باید آگاه شوند که سه درصد از درآمد مالیات بر ارزش‌افزوده برای آبادانی شهرها هزینه می‌شود.
عالم زاده خواستار افزایش همکاری فرهنگی شهرداری و امور مالیاتی استان شد و گفت: در راستای فرهنگ‌سازی مالیاتی تلاش می‌کنیم تا پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده توسط شهروندان را در راستای آبادانی شهر تبیین کنیم و از معاونت فرهنگی اجتماعی نیز درخواست کرده‌ایم که با هماهنگی با امور مالیاتی استان، در زمینه‌ توسعه فرهنگ مالیاتی، نهایت تلاش خود را به کار گیرد.
شهردار کرمان ضمن تأکید بر هم‌افزایی شهرداری و اداره کل امور مالیاتی استان، تصریح کرد: دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند تا از دوباره‌کاری و اقدامات اضافی جلوگیری شود.
در ادامه محمد سلمانی با اشاره به تسهیلات به وجود آمده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور برای واحدهای تولیدی و صنفی، اظهار داشت: در سال گذشته، بیشترین بخشودگی جرائم قابل‌بخشش مالیاتی بعد از استان تهران، متعلق به استان کرمان بوده است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان افزود: با پیگیری‌های فراوان سعی کرده‌ایم مالیات بر ارزش‌افزوده واحدهای تولیدی که متعلق به استان کرمان هست در خود کرمان وصول شود و با انجام این امر، درآمد بیشتری به شهرداری‌ها تعلق می‌گیرد تا بتوانند در جهت عمران و آبادانی شهر گام بردارند.


تاریخ خبر: 1397/04/02
کلمات کلیدی: کرمان