مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان:
فرهنگ سازی از اولویت های مهم نظام مالیاتی است

مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ سازی و تشویق مردم به پرداخت به موقع مالیات از اولویت های مهم نظام مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلیم امراء، مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان در نشست با معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش اظهار داشت: هدف از این نشست دست یابی به نقطه نظر مشترک در راستای توافق نهایی جهت ارائه اظهار نامه مالیاتی و فراهم کردن زمینه تسهیل پرداخت و وصول مالیات است.
وی افزود: با توجه به فرا رسیدن خرداد ماه مدارس غیردولتی در صورت ارائه اظهارنامه و پرداخت اصل مالیات می توانند از حداکثر بخشودگی و معافیتهای مالیاتی استفاده کنند که این عمل باعث رضایت مندی بیشتر می شود .
مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان با تاکید براینکه فرهنگ‌سازی مالیاتی باید از دوران ابتدایی شروع شود تا در آینده مفهوم مالیات برای مردم نهادینه شود، تاکید کرد: فرهنگ سازی از مهمترین مسائلی است که مردم را نسبت به پرداخت مالیات تشویق می‌کند و موجب اطمینان مردم به عادلانه بودن مالیات می شود.
امراءتصریح کرد: اداره کل امور مالیاتی استان آمادگی لازم برای همکاری با آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی، فرهنگ‌سازی و آموزش قوانین مالیاتی در تمامی سطوح تحصیلی را دارد.
در ادامه این دیدار حسین بر، معاون پشتیبانی آموزش و پرورش نیز آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری در خصوص فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی در بین دانش آموزان رابه اداره کل امور مالیاتی اعلام کرد.


تاریخ خبر: 1397/03/30
کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان