فرماندار جیرفت تأکید کرد:
ضرورت اتخاذ راه کارهای مناسب برای جلوگیری از فرار مالیاتی

فرماندار جیرفت گفت: بعضی افراد که درآمد بالایی دارند از پرداخت مالیات فرار می‌کنند که لازم است با اتخاذ راهکارهای مناسب از فرار مالیاتی آنها جلوگیری شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، احمد امینی روش، فرماندار شهرستان جیرفت از توابع استان کرمان در دیدار با رئیس امور مالیاتی این شهرستان با بیان اینکه فرهنگ‌ پرداخت مالیات در جامعه باید بیش‌ازپیش نهادینه شود، اظهار داشت: امروز باید به سمتی حرکت کنیم که مردم با خود اظهاری، مالیات خود را پرداخت کنند که این مهم با همکاری همه اقشار جامعه صورت می‌گیرد.
فرماندار جیرفت با بیان اینکه همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا شعار سال محقق شود، خاطرنشان کرد: مردم، نتیجه مشارکت در امر پرداخت مالیات را با اجرای طرح‌های عمرانی در جامعه مشاهده می‌کنند و به هر میزان که توان اقتصادی مردم بیشتر شود، زمینه مشارکت آنها در پرداخت مالیات نیز افزایش می‌یابد.
امینی روش به سختی کار در امور مالیاتی اشاره کرد و ضمن اعلام رضایت از عملکرد امور مالیاتی شهرستان گفت: سعه‌صدر و صبوری لازمه کار کارکنان امور مالیاتی است و در مجموع با توجه به مراجعاتی که به فرمانداری می‌شود، شکایت از امور مالیاتی بسیار کم است و این امر نشانه انجام صحیح کار در نظام مالیاتی است .
وی با تأکید بر ضرورت رعایت حال اقشار آسیب‌پذیر، اذعان داشت: امور مالیاتی ضمن رعایت حال قشر آسیب‌پذیر باید به دنبال جلوگیری از فرارهای مالیاتی باشد و در این راستا، مجموعه فرمانداری نیز با تمام وجود مثل گذشته، آماده همکاری و پشتیبانی از امور مالیاتی است.


تاریخ خبر: 1397/03/23
کلمات کلیدی: جیرفت