مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی:
پرداخت مالیات، مشارکت مردم در توسعه اقتصادی محسوب می شود

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی با بیان اینکه مالیات مشارکت مردم در توسعه اقتصادی کشور است; گفت : مالیات فقط یک ابزار کسب درآمد نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای اعمال سیاست های اقتصادی دولت است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، یحیی یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی، در دیدار با معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار، برقراری عدالت اجتماعی را یکی از کارکردهای مالیات عنوان کرد و اظهار داشت: استقلال اقتصادی و امنیت ملی، توزیع مناسب و تعدیل ثروت، کاهش فاصله طبقاتی، تأمین هزینه‌های جاری کشور، توسعه عمران و آبادانی منطقه و حمایت از فعالیت های فرهنگی - مذهبی از جمله مزایای پرداخت مالیات است.
وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی یک سازمان پویا و تاثیرگذار در جهت تامین درآمدهای کشور است، تصریح کرد: اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی حدود 3 درصد از مالیات های پیش بینی شده کشور را تامین می کند.
همچنین معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل امور مالیاتی و کارکنان این اداره کل به جهت تلاش مستمردر راستای تحقق درآمدهای مالیاتی استان، نقش مالیات در اقتصاد کشور و استان را مهم توصیف نمود و تصریح کرد: پرداخت مالیات یک ضرورت اجتماعی است و باید با تشویق هر چه بیشتر مردم به پرداخت مالیات، این فرهنگ را در جامعه گسترش داد و بسترهای لازم را جهت وصول مالیات عادلانه فراهم کرد .
سید جواد حسینی با تاکید بر اینکه تحقق درآمدهای مالیاتی، اجرای سیاست های کلان دولت را به همراه دارد، گفت: در دولت یازدهم تلاش چشمگیری صورت گرفته تا وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش یابد.
وی اظهار امیدواری کرد: اداره کل امور مالیاتی استان با گام‌های مستحکم در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و تعالی ایران اسلامی پیش خواهد رفت .


تاریخ خبر: 1397/03/23
کلمات کلیدی: خراسان رضوی