فرماندار شهرستان شاهین دژ تأکید کرد:
درآمدهای مالیاتی، آثار ملموسی در توسعه شهرها و روستاها دارد

فرماندار شهرستان شاهین دژ با اشاره به تأثیر مثبت اختصاص درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده در پیشبرد پروژه‌های عمرانی در شهرها و روستاها گفت: مردم بر خلاف گذشته، حضور و تأثیر مالیات‌های دریافتی را در شهرها و روستاها لمس می‌کنند .
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسین عباسی، فرماندار شهرستان شاهین دژ از توابع استان آذربایجان غربی، مالیات را یکی از مسائل پیچیده اقتصادی کشور که ریشه در عوامل تاریخی دارد عنوان کرد و اظهار داشت: در سایه درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده است که می‌توانیم با افتخار بگوییم که فلان مبلغ اعتبار را از محل مالیات‌هایی که خود مردم پرداخت کرده‌اند، به فلان روستا در منطقه محروم اختصاص داده‌ایم .
عباسی، رویکرد قوانین به‌روز و سنجیده‌ای مثل قانون مالیات بر ارزش‌افزوده که خروجی آن به نفع مردم است را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مردم اگر احساس کنند آثار و نتایج مالیات‌هایی که پرداخت کرده‌اند به خود آنها برمی‌گردد، طبیعتا احساس وظیفه بیشتری کرده و از پرداخت مالیات استقبال خواهند کرد .
فرماندار شهرستان شاهین دژ در ادامه بر نقش نظام مالیاتی در جلوگیری از فرارهای مالیاتی تأکید کرد و ادامه داد: اگر در روابط اقتصادی، نظامی کارآمد حاکم شود، امکان بروز خطا به حداقل کاهش یافته و فرار مالیاتی نمی‌تواند اتفاق بیفتد .
وی همچنین حضور مسئولان رده‌بالای دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های کوچک و پاسخگویی به مشکلات مودیان این شهرستان‌ها را در رسیدگی به مشکلات شهروندان بسیار موثر دانست و اظهار داشت: میزان رضایت‌مندی مردم از نظام، بستگی به رفتار تک‌تک مسئولان دارد.


تاریخ خبر: 1397/03/23
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی شاهین دژ