مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی :
مهمترین اولویت امور مالیاتی حمایت از تولید کالای ایرانی است

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: اداره کل امور مالیاتی استان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از واحدهای تولیدی بکار خواهد بست.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در اولین جلسه شورای معاونین و روسای ادارات مالیاتی اداره کل در سال جدید، ضمن اشاره به نامگذاری امسال به نام "حمایت از کالای ایرانی" از سوی مقام معظم رهبری، مبنای تحقق این شعار را حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی دانست و گفت: این امر نیازمند تغییر نگرش نسبت به مصرف کالای ایرانی است و برای این کار باید از خود و خانواده مان شروع کنیم و در محل کار نیز همچون روال سابق از تولیدات با کیفیت داخلی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید و اشتغال، از رویکردهای اصلی نظام مالیاتی است، گفت: نظام مالیاتی به هیچ عنوان در نقطه مقابل بخش صنعت، معدن، تجارت و سایر عرصه های تولیدی نیست، بلکه در کنار آنهاست تا زمینه رونق اقتصادی و اشتغال شتاب بیشتری بگیرد.
شریفی، اجرای عدالت مالیاتی را نیز از مهم‌ترین سیاست‌های نظام مالیاتی برشمرد و گفت: نظام مالیاتی به ‌هیچ‌ عنوان بنا ندارد تا با بی‌عدالتی و فشار بر مودیان مالیاتی موجود، مالیات اخذ کند; بلکه سیاست اصلی سازمان وصول مالیات حقه براساس اطلاعات اقتصادی، اسناد و مدارک کافی، شناسایی منابع جدید مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی می باشد.
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی هم چنین به نصب صندوق های مکانیزه فروش توسط اصناف اشاره کرد و افزود: با انجام این کار، عدالت مالیاتی در جامعه افزایش یافته و میزان رضایت مندی مودیان نیز ارتقا خواهد یافت.

تاریخ خبر: 1397/03/22
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی