پس از بازدید رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با همکاران شرق تهران انجام شد:
هدف سازمان محبوب عدالت اجتماعی در رضایت مردم است

این جلسه پس از بازدید رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران از ساختمان اداره کل امور مالیاتی شرق تهران، از کم و کیف انجام امور در این اداره کل با همکاران بخش های مختلف به گفتگو پرداخت. پس از دیدار در سال جدید آقای نوری با حضور در جمع روسای امور مالیاتی و معاونین آن اداره کل ، ضمن عرض خداقوت از تک تک این افراد که تلاش شایسته ای در عملکرد سال 96 داشتند، تقدیر و تشکر نمودند.
در این جلسه آقای زحمتی ضمن خوش آمد گویی به رئیس محترم امور مالیاتی شهر و استان تهران و تبریک اعیاد شعبانیه; با موفقیت آمیز خواندن عملکرد مجموعه شهر و استان تهران، این موفقیت را مدیون مدیریت خوب آقای نوری و اجرای خوب برنامه های مدنظر مدیریت توسط همکاران در بخش های مختلف امور مالیاتی شهر و استان تهران عنوان نمودند. آقای زحمتی همچنین اضافه کردند این اداره کل آمادگی کامل جهت اجرای برنامه های سازمان و امور مالیاتی شهر و استان تهران را دارد تا انشالله به تحقق اهداف پیش بینی شده برسیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع که در این بازدید آقای نوری را همراهی می کردند، با اشاره به محدود بودن فضا و شرایط نامناسب آن، ابراز امیدواری کرد: در بازسازی ادارات به فضای مناسب در ادارات دست پیدا خواهیم کرد و سال جاری یک ساختمان مناسب برای همکاران امور مالیاتی شرق تهران اختصاص خواهیم داد. ایشان با اشاره به بهبود نسبی معیشت همکاران در پی اقدامات قابل تقدیر رئیس امور مالیاتی کشور، آن را گامی موثر در جهت آرامش در کار و خانواده همکاران بیان کرد.
در ادامه آقای نوری با مبارک خواندن ایام شعبانیه و تبریک اعیاد به حاضرین در جلسه ابراز نمودند: انشاءالله توفیق خدمت در پناه حق و همکاران گرامی را نسبت به کشور داشته باشیم.
وی تحقق 106 درصدی را در درآمدهای مالیاتی شهر و استان تهران، لطف خدا و تلاش و پشتکار همه همکاران دانست و اظهار داشت: انشاءالله در سال جاری شاهد تکرار مضاعف همدلی در بین همکاران باشیم که این مهم با برنامه ریزی خوب در امور و اجرای جدی و گام به گام این برنامه ها بدست می آید. برای اولین بار تحقق 100 درصدی و بالاتر آن را در شهر و استان تهران تجربه کردیم. ایشان با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات و زحمات به دوش شما همکاران است و هر روز که می گذرد و قدم به سال جدید می گذاریم شرایط بدلیل توقع و انتظاراتی که از مجموعه ها دارند، سخت تر می شود.
نوری گفت: باتوجه به پیش بینی درآمدهای مالیاتی در بودجه سال 97 تلاش مضاعفی نسبت به سال قبل را می طلبد، که این پیش بینی محقق نخواهد شد مگر با برنامه ریزی دقیق شما تلاشگران عرصه اقتصادی و عمرانی کشور، که آثار تلاش شما سربازان نظام اقتصادی و آحاد مردم در تأمین هزینه های عمرانی، بهداشتی، آموزشی و توسعه کشور نمود پیدا می کند. انشاءالله با مدیریت و برنامه های مدون سهم قابل توجهی در پیشبرد اهداف در جهت پایداری منابع کشور داشته باشیم. پس ما در اقتصاد کشور بایستی به سمتی پیش برویم که در جهت جایگزینی کامل درآمد مالی به جای درآمد نفتی از هیچ تلاشی مضایقه ننماییم که این مسئله بیش از پیش برای کشور احساس نیاز می شود و این کار هم بدون شک هم برای ما و مردم شاید سخت و دشوار باشد ولی هیچ آرامشی نیست که در پس سختی ها نباشد.
• عدالت اجتماعی در رضایت مردم است
امروز رضایتمندی شهروندان یکی از ابزارهای عمده سنجش عملکرد هر اداره محسوب می شود. از آنجایی که یکی از اهداف مهم امور مالیاتی شهر و استان تهران افزایش رضایت شهروندان می باشد، باید این رضایتمندی را در تمکین مالیاتی با اقداماتی مانند رسیدگی های درست و با مستندات کامل، پاسخگویی شفاف، برخورد مناسب با مودیان صورت پذیرد. در بعضی موارد دیده شده است بعضی از همکاران برخورد مناسبی با مودیان ندارند و گوشزدهایی در این زمینه شده است ولی بدون شک کسی میوه گندیده را در یخچال خود نگهداری نمی کند.
• هدف سازمان محبوب است
با توجه به چالش هایی که در راستای رسیدن به سازمان محبوب وجود دارد، ما باید مدل های رفتاری را تعریف کنیم تا سازمان امور مالیاتی، در سال 97 بعنوان سازمان محبوب در ابعاد مختلف معرفی شود; که یکی از شاخص ها در جهت دستیابی به این مهم، کار فرهنگی است و این کار فرهنگی از وظایف تک تک شما همکاران گرامی باشد. ایشان با اشاره به سایت های نقل و انتقال، این بخش ها را به عنوان یکی از بخش ها فرهنگ سازی دانست. آقای نوری افزود: ما باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که همه ما یک خانواده هستیم، از سطوح و بخش های مختلف وظایف خاص برایمان تعریف شده است که بدون شک کسی که برای انجام امور مالیاتی خود مراجعه می کند، در بخشهای سایت نقل و انتقال، ارث و مطالبه می باشد. حالا این مراجعه کننده می تواند هر کسی باشد و ما باید در این فکر باشیم که خدماتی که به مودی می دهیم چه بازخورد و بازتابی خواهد داشت.
ایشان در ادامه اهم مواردی را که ادارات باید به آنها رسیدگی نمایند، به شرح ذیل برشمردند:
1. رسیدگی مالیاتی پرونده ها (بروز رسانی و رسیدگی به پرونده های مالیاتی) در مجموعه مالیاتی شهر و استان تهران تا دیماه تمامی پرونده ها بایستی به روزرسانی شود . هم در رسیدگی و هم در دادرسی (مثلا اجرای قرار)
2. اجرای کامل طرح جامع مالیاتی: بعضی وقت ها از بعضی افراد شنیده می شود که سازمان امور مالیاتی تصمیم جدی برای اجرای طرح جامع مالیاتی ندارد، ولی من در اینجا تاکید می کنم مهمترین برنامه مقام ارشد سازمان بر اجرای طرح جامع مالیاتی است.
3. اجرای نقل و انتقال املاک تا 97/02/15 با طرح اریس انجام خواهد شد.
4. رسیدگی نقل و انتقال املاک از تاریخ 97/02/15 به بعد فقط در اریس رسیدگی می شود.
در ادامه جلسه معاونین و روسای امور نظرات خود را در خصوص برنامه ها ارائه نمودند.
در پایان جلسه آقای نوری با تاکید بر مصرف کالای ایرانی در ادارات با توجه به تاکید مقام معظم رهبری این اقدام را کمک به اشتغالزایی جوانان و هموطنان دانست.

تاریخ خبر: 1397/02/10
کلمات کلیدی: اجرای عدالت مالیاتی و رضایت مودیان مالیاتی اجرای طرح جامع مالیاتی تحقق 100 درصدی سایت نقل و انتقال املاک