مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان:
فرهنگ مالیاتی باید در کشور نهادینه شود

مدیرکل امور مالیاتی سمنان با تأکید بر اینکه مالیات یکی از مهم‌ترین منابع تأمین مالی است، گفت: فرهنگ مالیاتی باید در کشور نهادینه شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباس بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان بابیان اینکه در تلاش برای بازرسی و رصد هستیم تا هیچ فرار مالیاتی‌ای صورت نگیرد، ادامه داد: رویکرد سازمان امور مالیاتی بیشتر بر مالیات‌های کلان بوده و تمرکز اصلی روی مالیات‌های خرد وجود ندارد.
بی‌نیاز بابیان اینکه اگر بتوانیم اقدامات خود و نتایج تلاش‌های صورت گرفته را به اطلاع مردم برسانیم، نتایج مثبتی حاصل خواهد شد، گفت: تلاشگران امور مالیاتی، سربازان گمنام عرصه اقتصادی هستند و تلاش‌های آن‌ها اهمیت بسیاری در اقتصاد و پیشبرد اهداف کشور دارد.
بی‌نیاز اضافه کرد: اگر نظام اقتصادی رشد و بهبود یابد، مردم نیز همکاری بهتری در پرداخت مالیات و کمک به دولت خواهند داشت، از این رو ابتدا باید سیستم اقتصادی را بهبود بخشید.
وی گفت: اگر می‌خواهیم به رشد اقتصادی و توسعه ملی دست‌یابیم، باید همه نهادها و تمام حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی باهم تعامل داشته باشند.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان بیان کرد: مشکلات باید از مجاری قانونی پیگیری شود و کارکنان امور مالیاتی نیز باید بر اساس اسناد و مدارک با مردم تعامل داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: 100 درصد جرائم قابل‌بخشش برای مودیانی که بدهی‌های خود را بپردازند، بخشوده خواهد شد و از مردم می‌خواهیم نسبت به پرداخت بدهی‌های مالیاتی خود اقدام کنند.


تاریخ خبر: 1397/01/29
کلمات کلیدی: سمنان