نماینده مردم شهرستان بم تأکید کرد:
مالیات در تأمین هزینه ها، نقش مهمی دارد

نماینده مردم شهرستان بم در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی آمار و ارقام مربوط به پرداخت اعتبارات از محل درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده به حساب شهرداری بم نشان می‌دهد، در حال حاضر این نوع مالیات در تأمین هزینه و بودجه موردنیاز شهرستان ها، نقش مهمی ایفا می‌کند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حبیب‌الله نیکزادی پناه، نماینده مردم شهرستان بم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی کرمان با بیان اینکه درصد بالایی از درآمد شهرداری بم از محل مالیات بر ارزش‌افزوده است، گفت: با توجه به صنعتی بودن شهرستان بم، اجرای طرح‌های عمرانی شهری نیاز به منابع درآمدی پایدار و قابل اتکا همچون مالیات دارد.
نماینده مردم شهرستان بم با بیان اینکه این شهرستان نیازمند کمک امور مالیاتی است، گفت: مالیات باید با رویکرد منطقی وصول شود تا مردم مالیات خود را به راحتی پرداخت کنند چرا که شهرستان بم جزء محدود مناطقی از کشور است که اگر مدیریت هوشمندانه داشته باشد، درآمد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.
نیکزادی پناه بر وصول مالیات عادلانه از فعالان اقتصادی تأکید کرد و شناسایی منابع جدید مالیاتی را یکی از خواسته‌های مردم و مسئولان از امور مالیاتی استان دانست و افزود: سیاست کلی کشور، امروز بر افزایش درآمدهای دولت از محل منابع جدید مالیاتی استوار است.
نماینده مردم شهرستان بم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه به دنبال اشتغال و تولید هستیم، گفت: مقوله مالیات، نقش تعیین‌کننده‌ای در تنظیم و رونق بازار کسب‌وکار و اشتغال شهرستان بم دارد و مجمع نمایندگان استان کرمان از امور مالیاتی در جهت رسیدن به اهداف خود حمایت می‌کند.
در ادامه محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز خواستار حمایت مجمع نمایندگان مجلس از برنامه‌های امور مالیاتی برای انجام مأموریت‌های محوله شد و بر وصول مالیات بر پایه اعتماد متقابل و احترام ارباب‌رجوع تأکید کرد و افزود: اجرای طرح خود اظهاری مالیاتی، علاوه بر تسهیل در امر رسیدگی، موجب سرعت بخشیدن به تأمین درآمدها شده است.
وی، حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاران را اولویت اصلی امور مالیاتی استان دانست و گفت: در راستای حمایت از بخش تولید و اشتغال، آماده هرگونه همکاری با صنعت گران و تولیدکنندگان شهرستان بم هستیم.
سلمانی در خاتمه تأکید کرد: تمام تلاش ما این است که در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان با کمترین اتلاف وقت و هزینه، امور مربوط به مودیان را انجام دهیم و در همین راستا اداره امور مالیاتی شهرستان ریگان را جهت ارائه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی منطقه افتتاح کردیم.


تاریخ خبر: 1397/01/27
کلمات کلیدی: بم