مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین: تعامل شهرداریها برای ارتقاء فرهنگ مالیاتی ضروری است
دیدار مدیرکل با شهردار بوئین زهرا
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، در راستای تعامل با مدیران و مسئولین استانی، مدیرکل امور مالیاتی استان، میزبان شهردار و رئیس شورای شهر شهرستان بوئین زهرا بود . مصطفی پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان در دیدار با شهردار بوئین زهرا ضمن خیر مقدم, انتصاب ایشان را به عنوان شهردار تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت نمود.
در این دیدار شهردار بوئین زهرا به مشکلات و محرومیت های این شهر و نیاز شهرداری به حمایت مسئولین اشاره کرد و بر ضرورت ایجاد زیرساخت های توسعه ای در شهر بوئین زهرا تاکید نمود. وی با اشاره به آثار و نتایج مثبت وصول مالیات در هزینه های شهری،عمران و آبادانی شهرها و روستاها،از واریز به موقع عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها توسط اداره کل امور مالیاتی استان سپاسگزاری نموده و ابراز امیدواری کرد تعاملات و همکاریها بین دو دستگاه اجرایی بیشتر شود.
رئیس شورای شهر بوئین زهرا نیز با قدردانی از اقدامات کاربردی و موثر مجموعه مالیاتی استان، تاکید کرد: عوارض ارزش افزوده سهم شهرداریها، نقش پررنگی در توسعه پایدار و احداث و تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر داشته است.
مدیرکل امور مالیاتی استان نیز با تأکید بر اینکه عواید پرداخت مالیات، به توسعه استان به ویژه در امور عمرانی و توسعه شهرها و روستاها کمک می کند واریز 3 درصد عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداریها و دهیاری های استان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده را نقطه عطفی در توسعه و مشارکت شهری دانست.
پور امیدی خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت گسترش فرهنگ مالیاتی و ایجاد نگرش مثبت در خصوص پرداخت مالیات در اذهان عمومی تعامل مناسب شهرداری را امری مهم در این زمینه خواند و بر تعاملات دو سویه تاکید نمود. وی نامگذاری نمادهای شهری به نام مالیات و فراهم آوردن بستر مناسب برای تبلیغات شهری در خصوص فرهنگ پرداخت مالیات را گامی تأثیرگذار عنوان کرد که می تواند کمک بزرگی به فرهنگ سازی در این زمینه نماید .

تاریخ خبر: 1396/10/30
کلمات کلیدی: شهرداری