مدیرکل امور مالیاتی کرمان:
مالیات، ابزار دولت جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: مالیات و درآمدهای مالیاتی از بزرگ‌ترین ابزارهای دولت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی با جمعی از اصحاب رسانه دیدار و گفتگو کرد و ضمن تشکر از ایشان اظهار داشت: رسانه‌ها به لحاظ اینکه به طور مستقیم در دسترس و رویت عموم شهروندان قرار دارند، می‌توانند ابزار بسیار مناسب و مطلوبی جهت آموزش و فرهنگ‌سازی مالیاتی باشند.
سلمانی بر نقش فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در ابعاد مختلف اقتصادی به‌ویژه مقوله مهم مالیات تأکید کرد و اظهار داشت: رسانه‎ها باید کوشش کنند تا موضوع مالیات را در میان آحاد مردم، فرهنگ‌سازی شود و با معرفی اهداف وصول مالیات و نحوه مصرف و جایگاه آن در بخش‌های عمرانی، درمان، علم و فناوری و زیرساخت‌های توسعه، بزرگ‌ترین سهم را در تغییر نگاه مردم به مالیات داشته باشند.
وی با اشاره به وجود چهار اصل در رعایت عدالت اقتصادی گفت: دریافت مالیات بیشتر از صاحبان درآمدهای بالا، وجود قوانین شفاف، رابطه دو طرفه مالیات‌دهنده و دولت و جلوگیری از فرار مالیاتی از اصول کار سازمان امور مالیاتی است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان، جرائم مالیاتی مطبوعات را ناشی از انجام ندادن تکالیف قانونی ایشان در مهلت مقرر دانست و افزود: معافیت مالیاتی مطبوعات نمی‌تواند دلیلی برای عدم تسلیم اظهارنامه آنان باشد و اصحاب رسانه در صورت تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر و ارائه مستندات، می توانند از معافیت مالیاتی و یا اعمال نرخ صفر مالیاتی بهره مند شوند.
وی به تعامل سازنده بین امور مالیاتی و رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: بر اساس تفویض اختیاری که داریم، جرائم مالیاتی قابل بخشش را می‌بخشیم، چنانچه هر سال این جرائم تکرار شود، دیگر قابل بخشش نیست.


تاریخ خبر: 1396/10/23
کلمات کلیدی: کرمان اقتصاد مقاومتی