مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی:
وصول مالیات با رعایت عدالت انجام می شود

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: مالیات را به هر بهایی وصول نمی‌کنیم بلکه این امر همراه با رعایت عدالت مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، یعقوب مزرعه لی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در جلسه‌ای با حضور معاونین حسابرسی و روسای گروه مالیاتی این اداره کل بر لزوم جدیت در وصول درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده سال جاری در استان تأکید کرد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تکیه بر منابع درون زای داخلی و خروج از اتکا به درآمدهای نفتی گفت: درآمدهای مالیاتی در رأس درآمدهای غیرنفتی است.
وی با بیان اینکه نظام مالیاتی در سال‌های اخیر، اقدامات مهمی برای بالا بردن سهم خود در تولید ناخالص داخلی انجام داده است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر سهم درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی بیشتر شده و امید است در سال‌های آتی، دولت فقط با اتکا به درآمدهای مالیاتی کشور را اداره کند .
مزرعه لی در ادامه ضمن بیان برنامه‌ها و مصوبات اجلاس اخیر مدیران کل امور مالیاتی، بر مودی مداری و جلب رضایت آنان تأکید کرد و افزود: مجموعه همکاران، علی‌الخصوص روسای گروه حسابرسی مالیاتی باید ضمن تلاش و جدیت در امر وصول درآمدهای مالیاتی، همواره موضوع تکریم ارباب‌رجوع را مدنظر داشته باشند .
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف نظام مالیاتی کشور، وصول درآمدهای مالیاتی همراه با رعایت عدالت مالیاتی است، افزود: روسای گروه حسابرسی که در بطن عملیات وصول مالیات هستند، می‌بایست همواره بر این موضوع نظارت کافی داشته باشند .
وی همچنین موضوع سلامت اداری کارکنان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از موضوعاتی است که همواره در دین اسلام مورد تأکید قرار گرفته و هیچ خطا و تخلفی پذیرفتنی نیست و در این راستا با همکاران خاطی برابر قانون برخورد خواهد شد .


تاریخ خبر: 1396/10/09
کلمات کلیدی: آذربایجان غربی وصول مالیات