سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی: پایان سال جاری آخرین مهلت استفاده از حداکثر مساعدت در بخشودگی جرایم مالیاتی
فرصت ویژه
آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی از محل استقرار جدید واحدهای مالیات بر ارزش افزوده مرکز استان بازدید نمود.
آقای پاک گهر گفت: در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های طرح جامع مالیاتی و همچنین تمرکز واحدهای مالیاتی مرکز استان جهت ارائه خدمات مناسب و گسترده و همچنین رفاه حال بیشتر مردم شریف استان، معاونت مالیات بر ارزش افزوده و واحدهای این مجموعه در ساختمان این اداره کل در میدان شهدا، خیابان شهید قرنی (خیابان دانشگاه) استقرار یافته و شروع به کار نموده اند.
ایشان ادامه داد: براساس دستورالعملهای ابلاغی جهت حمایت از واحدهای اقتصادی و تولیدی، چنانچه فعالان محترم اقتصادی تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت اصل بدهی های مالیاتی خود اقدام نمایند، برابر هماهنگی های صورت گرفته با کلیه همکاران در ادارات امور مالیاتی استان، حداکثر مساعدت در تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم متعلقه صورت خواهد پذیرفت و در این خصوص دستورات لازم به کلیه همکاران در ادارات امور مالیاتی استان داده شده است.
همچنین به منظور حمایت از واحدهای اقتصادی و بر اساس بند " و " تبصره 5 قانون بودجه سال 1396 به دولت اجازه داده شده است تا بدهی های قطعی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی را که در چارچوب مقررات مربوط تا پایان سال 1395 ایجاد شده است، با مطالبات قطعی دولت (وزارتخانه ها و موسسات دولتی) از اشخاص مذبور تا مبلغ 50 هزار میلیارد ریال بصورت جمعی- خرجی تسویه کند و به همین منظور وزارت امور اقتصادی و دارایی اسناد تعهد خاصی را با عنوان اوراق تسویه خزانه صادر می کند. این اسناد صرفا به منظور تسویه بدهی اشخاص یادشده به دستگاههای اجرایی و شرکتها و موسسات دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.
لذا با توجه به مدت زمانی محدود تا پایان سال جاری و عدم مراجعه بسیاری از فعالان اقتصادی و مودیان محترم مالیاتی، درخواست می شود که در اسرع وقت به ادارات امور مالیاتی مربوطه جهت بهره مندی از تسهیلات مذکور مراجعه نمایند.

تاریخ خبر: 1396/09/25
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی حمایت از تولید حمایت از تولید و اشتغال