مدیر کل امور مالیاتی قزوین خبر داد:
دسترسی به اطلاعات مالیاتی موجب کاهش فرار مالیاتی می شود

مدیر کل امور مالیاتی قزوین تصریح کرد: دسترسی به اطلاعات مالیاتی مودیان، موجب کاهش فرار مالیاتی می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مدیر کل امور مالیاتی قزوین در جلسه مشترک با رییس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی استان اظهار داشت: مشکلات مالیاتی پزشکان با هدف افزایش رضایت مندی آنان بررسی و رفع ‏می شود.
پورامیدی در ادامه گفت: هدف قانونگذار شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی است و این امر می تواند کمک شایانی به شفافیت اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی نماید.
وی با تاکید بر نقش و جایگاه مهم پزشکان در سلامت جامعه افزود: پزشکان و متولیان امر سلامت قشر خدمتگزار جامعه هستند و باید بر اساس ظرفیت های قانونی به نحوی حمایت شوند که با طیب خاطر به انجام وظیفه بپردازند.
در خاتمه، مدیر کل امور مالیاتی قزوین، با اشاره به تعامل خوب میان اداره کل امور مالیاتی استان و سازمان نظام پزشکی گفت: در قانون مالیاتهای مستقیم مسوولیت‌های مودیان مالیاتی به‌ویژه پزشکان دچار تغییرات جدی شده و ما از نظام پزشکی استان انتظارداریم در کنار اداره کل امور مالیاتی تا این تغییرات را به اطلاع عموم پزشکان در سطح استان برساند.


تاریخ خبر: 1396/09/12
کلمات کلیدی: قزوین فرار مالیاتی