نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی:
کاهش دغدغه تولیدکنندگان با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دغدغه تولیدکنندگان، اصناف و غیره حل شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان با اشاره به اینکه هر قانونی که تصویب می شود، در ابتدای امر مشکلاتی با خود به همراه دارد و در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز این موضوع مصداق پیدا می کند گفت: ما در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را در دستور کار قرار داده ایم و از هفته آینده در کمیسیون مطرح می شود.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه در تمام دنیا قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال اجرا می باشد گفت: در این مسیر اشکالاتی وجود دارد که در فکر اصلاح آن هستیم و از دوستان انتظار داریم که هرچه زودتر مواردی را که جهت لحاظ کردن در اصلاحیه این قانون مفید می دانند به اطلاع ما برسانند.
دلخوش با تأکید بر جلوگیری از فرار مالیاتی گفت: عدم وجود بانک اطلاعاتی جامع و فعالیت های زیرزمینی باعث شده است در چرخه مالیات بر ارزش افزوده شاهد 40 الی 50 درصد فرار مالیاتی باشیم که امیدواریم با اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود و در این خصوص شفاف سازی صورت گیرد.
در ادامه این نشست، جواد انوری، مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان نیز، توضیحاتی در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرد و با اشاره به اینکه اداره کل امورمالیاتی استان به دنبال تعامل با مودیان است گفت: خوشبختانه تعامل خوبی با مودیان وجود دارد و امیدواریم روز به روز در این مسیر پیشرفت داشته باشیم.


تاریخ خبر: 1396/08/23
کلمات کلیدی: مالیات برارزش افزوده صومعه سرا