مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر:
بررسی حسابهای بانکی با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر گفت:یکی از راه های مبارزه با فرار مالیاتی، بررسی حسابهای بانکی است .
به گزارش رسانه مالیاتی ایران،بهادر بهمنی، مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر، در مصاحبه با مطبوعات و خبرگزاری های استان بوشهر رصد تراکنش های بانکی را یکی از محورهای مهمی دانست که به شفافیت در معاملات و مبادلات اقتصادی کمک فراوانی خواهد کرد و اضافه کرد:یکی دیگر از معضلاتی که در استان تا حدودی وجود دارد بحث سوءاستفاده از کارت های بازرگانی است.
وی افزود: برخی فعالیت اقتصادی خود را با استفاده از کارت بازرگانی دیگران انجام می دهند و این موجب خواهد شد که مالیات های هنگفتی به نام بعضی از افراد نوشته شود در صورتی که آنها قادر به پرداخت این مالیات نیستند چرا که عمدتا از طبقه متوسط جامعه می باشند و صاحبان اصلی درآمد از پرداخت مالیات فرار می کنند که با رسیدگی به تراکنش های مشکوک بانکی جلوی آنان گرفته خواهد شد.
بهمنی در ادامه اظهار داشت:جهت جلوگیری از سوء استفاده از کارت های بازرگانی مذاکراتی با اتاق بازرگانی ،سازمان صنعت ومعدن و تجارت و سایر دستگاه های مرتبط انجام شده است،هرچند در این زمینه تا حدودی موفقیت هائی کسب شده ولی هنوز به طور کامل موضوع حل و فصل نگردیده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر در ادامه افزود:یکی دیگر از نکاتی که در قانون جدید مالیاتی و در اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم مد نظر قرار گرفت،بحث جرم انگاری مالیاتی می باشد.قبلا اگر تکلیفی خلاف قانون انجام می گرفت ،مشمول جریمه می شد،ولی امروزه عدم انجام تکالیف به عنوان جرم مالیاتی در قانون پیش بینی شده که در ماده 174 قانون مالیاتهای مستقیم به طور دقیق آمده است.
بهمنی در خاتمه خاطر نشان کرد:هرچند که سعی ما تعامل با مودیان مالیاتی در سطح استان است و در جهت حل مشکلات آن ها قدم برمی داریم،اما در این میان ما دارای تکلیف قانونی هم می باشیم.


تاریخ خبر: 1396/08/16
کلمات کلیدی: بوشهر فرار مالیاتی