امام‌جمعه موقت شاهرود:
باید برای پرداخت مالیات در جامعه فرهنگ‌سازی شود

امام‌جمعه موقت شاهرود در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی سمنان گفت: باید برای پرداخت مالیات در جامعه فرهنگ‌سازی شود تا از فرار مالیاتی جلوگیری به عمل آید.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام عبداللهیان، امام‌جمعه موقت شاهرود فلسفه‌ اخذ مالیات را اجرای عدالت طبقاتی در جامعه دانست و گفت: مالیات باید زمینه‌ساز عدالت در جامعه باشد و در بخش‌های عمومی مانند بهداشت و آموزش و توسعه و عمران شهری و روستایی هزینه شود.
حجت‌الاسلام عبداللهیان بابیان اینکه مردم باید اثرات پرداخت مالیات را به‌صورت ملموس مشاهده کنند، افزود: اگر مردم احساس کنند که پرداخت مالیات بهبودی در معیشت آن‌ها ایجاد نمی‌کند، باید در سیستم اخذ مالیات بازنگری شود.
در ادامه، بی نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان ضمن ارائه گزارشی از روند انجام کار در اداره کل و شهرستان شاهرود، درباره هزینه کرد مالیات‌ها در استان گفت: مالیات‌ها به خزانه دولت واریز می شوند و در رشد، توسعه و آبادانی شهرها و روستاها به‌ویژه پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌ها هزینه می‌شود که امور مربوط به امنیت، بهداشت و آموزش نیز شامل آن می‌شود، از این رو اخذ مالیات می‌تواند به رشد و توسعه کشور بدون اتکا به درآمدهای نفتی کمک نماید.


تاریخ خبر: 1396/06/07
کلمات کلیدی: امام جمعه شاهرود