همزمان با هفته دولت
حضور مدیر کل و معاونین اداره کل امور مالیاتی در مصلی نماز جمعه جهت پاسخگویی به سوالات مالیاتی نمازگزاران

نماز جمعه
مدیر کل و معاونین اداره کل امور مالیاتی همزمان با هفته دولت جهت پاسخگویی به سوالات مالیاتی نمازگزاران در مصلی نماز جمعه حاضر شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری، کورش بیگدلی در حاشیه دیدارهای مردمی در مصلی نماز جمعه شهرکرد که به مناسبت هفته دولت برگزار شد گفت:: باید جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی، رفاهی و خدمات عمومی کشور را برای تمامی آحاد جامعه تبیین کرد و این باور و فرهنگ عمومی شکل ‏ گیردکه مالیات صرف امنیت، رفاه اجتماعی، سلامت، امور عمرانی و زیربنایی کشور و جامعه می‏ شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری، مودی مداری و صیانت از حقوق شهروندان را مهمترین راهبرد نظام مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان دانست و افزود، نظام مالیاتی کشور با توجه ویژه به توسعه فرهنگ مالیاتی درصدد است تا با ایجاد شرایط مناسب، اعتماد مودیان مالیاتی را جلب و از این طریق با صرف هزینه‌های کمتر، بخش اعظمی از مالیات‌های خود را بر پایه اعتماد متقابل و مشارکت مودیان مالیاتی وصول نماید .
وی تصریح کرد: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت و سازمان امور مالیاتی تلقی کرد .
بیگدلی اظهار داشت: قانونگذار برای تشویق آندسته از فعالان اقتصاد که با رعایت قوانین و مقررات به تحقق درآمدهای مالیاتی کمک می نمایند تسهیلات و امتیازات خاصی را پیش بینی نموده، که مودیان محترم می توانند با انجام به موقع تکالیف خود از آنها بهره مند شوند.
وی ادامه داد: همچنین نظام مالیاتی به منظور استقرار عدالت و رعایت انصاف میان مودیانی که به تکالیف و وظایف خود عمل نموده و فعالان اقتصادی که از مسئولیت های خویش سرپیچی می کنند، برای گروه دوم جرائم سختی را پیش بینی نموده است .
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
تاریخ خبر: 1396/06/06
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی پرداخت مالیات مودی مداری