مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد:
پیاده سازی اقتصاد مقاومتی با تکیه بر درآمدهای مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی از مهم ترین اقدامات در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، تکیه بر درآمدهای مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد علی غفاری، مدیر کل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: با توجه به اقتصاد مبتنی بر درآمدهای مالیاتی بجای اقتصاد مبتنی بر نفت، سازمان امور مالیاتی کشور در گام اول اجرای طرح جامع مالیاتی را در دستور کار خود قرار داده که هم اکنون اجرای این طرح در استان کهگیلویه و بویر احمد در مراحل پایانی قرار دارد.
وی افزود: طرح جامع مالیاتی، یکی ازبزرگترین پروژه های اقتصادی دولت است که نقش بی بدیل واساسی در تحقق عملی اقتصاد مقاومتی ودرآمد های دولت دارد که با اهداف بزرگی چون شفاف سازی مالیاتی، تحقق عدالت مالیاتی، تسهیل فرایند خدمات رسانی به مودیان مالیاتی و مستند ومستدل سازی نحوه تشخیص، محاسبه و وصول مالیات اجرا شده است .
غفاری خاطر نشان کرد: اداره کل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویر احمد توانست با تلاش بی وقفه، وظایف محوله خود را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و با اتکاء به قانون به نحو مطلوب انجام دهدو سهم خود در عمران و آبادانی استان را به خوبی ادا کند، به طوری که در سال 95 بالغ بر 425 میلیارد ریال ازمحل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها و دهیاریهای استان پرداخت شد، همچنین در سه ماهه اول سال جاری نیز بیش از 110 میلیارد ریال عوارض به مجموعه شهرداری ها و دهیاریهای استان بر اساس شاخصه های تعیین شده پرداخت شد.
مدیر کل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویر احمد تصریح کرد: با همکاری شهرداریها و دهیاری های استان توانستیم اماکن ورزشی و رفاهی را در شهرستانها راه اندازی کنیم که راه اندازی پارک شهرستان های باشت ،لیکک،سوق و دهدشت با نام پارک مالیات از جمله این اقدامات هستند.
وی بیان کرد: گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه، نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نتایج و آثار مثبت آن دارد، و اگر مردم و مودیان مالیاتی بدانند پولی که به عنوان مالیات می‌پردازند صرف عمران و توسعه امکانات رفاهی همان منطقه می شود مشارکت بیشتری در پرداخت به موقع مالیات خواهند داشت.


تاریخ خبر: 1396/05/30
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد