فرماندار شهرستان بردسیر تأکید کرد:
فرهنگ‌سازی مالیاتی، ذهنیت مردم نسبت به مالیات را مثبت می کند

فرماندار شهرستان بردسیر گفت: ایجاد امکانات خدماتی، رفاهی، اجتماعی و گسترش عمران و آبادانی شهرها و روستاها از مزایای پرداخت مالیات است، لذا باید با فرهنگ‌سازی مالیاتی، ذهنیت مردم در پرداخت مالیات مثبت شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مجید نجف پور، فرماندار شهرستان بردسیر از توابع استان کرمان در بازدید از اداره امور مالیاتی این شهرستان به بیان جایگاه مالیات در عمران و آبادانی شهرستان پرداخت و گفت: درآمدهای مالیاتی از جمله مالیات بر ارزش‌افزوده نقش بسزایی در خدمت‌رسانی به مردم و پیشرفت امور عمرانی شهرستان بردسیر دارد.
وی به صنعتی شدن شهرستان بردسیر اشاره کرد و افزود: با انتقال پرونده مالیات بر ارزش‌افزوده صنایع فولاد به شهرستان در سال جاری، شاهد رشد 200 درصدی درآمدهای مالیاتی حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده و آلایندگی از طریق این صنایع خواهیم بود.
فرماندار بردسیر با اشاره به نقش مهم درآمدهای پایدار از محل مالیات بر ارزش‌افزوده و تخصیص آن به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به منظور ارائه خدمت به مردم، خواستار مشارکت و همیاری مردم با امور مالیاتی شهرستان شد و اظهار داشت: باید به مردم اطلاع‌رسانی شود تا بدانند، عواید پرداخت مالیات آنها مستقیما به خودشان برمی‌گردد.
نجف پور در ادامه بر قطع وابستگی به درآمدهای نفتی با تحقق درآمدهای مالیاتی تأکید کرد و گفت: در چند سال اخیر وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کاهش‌یافته و مالیات جایگزین آن شده است به طوری که سهم زیادی از هزینه‌های جاری و عمرانی از طریق مالیات تأمین می‌گردد.
وی در خاتمه با ابراز رضایت از فعالیت‌های اخیر امور مالیاتی شهرستان بردسیر، خواستار ایجاد واحدهای مالیاتی در سه بخش نگار، لاله‌زار و گلزار این شهرستان جهت خدمات‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم شد.


تاریخ خبر: 1396/05/29
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی فرماندار بردسیر