استاندارچهارمحال و بختیاری:
دستاوردهای بزرگ نظام مالیاتی در دولت تدبیر و امید همراه با بالاترین سطح تعامل مردمی و مودی مداری بوده است

دیدار با استاندار
استاندارچهارمحال و بختیاری، دستاوردهای بزرگ نظام مالیاتی در دولت تدبیر و امید را همراه با بالاترین سطح تعامل مردمی و مودی مداری دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، قاسم سلیمانی دشتکی ضمن تبریک هفته فرهنگ مالیاتی، کسب اعتماد مردمی و رضایتمندی مردمی را دو دستاورد بزرگ نظام مالیاتی در کنار پیشی گرفتن درآمدهای مالیاتی از درامدهای نفتی در دولت تدبیر و امید دانست.
سلیمانی افزود: اینکه درآمدهای نفتی، درامد ناپایدار می باشند و حتی در صورت پایدار بودن باید برای نسل های آینده سرمایه گزاری شوند، اهمیت پرداخت مالیات را برای کشور بیشتر می کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه های دولت برای جایگزینی درامدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی گفت، باید با قوی کردن پایه های اقتصادی کشور، افزایش درامد مردم و پویا نمودن مراکز تولیدی در جهت افزایش مالیات های پرداختی حرکت کنیم.
سلیمانی با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی در استان در وضعیت خیلی خوبی می باشد، تصریح کرد ما توانستیم در سال گذشته چهارده هزار و سیصد شغل در سطح استان ایجاد کنیم که یک رکورد بی نظیر می باشد اما از آنطرف سی و سه هزار متقاضی کار در استان داشته ایم که این میزان بالای مشارکت در اشتغال نشان دهنده بالا بودن امید در جامعه و افزایش تعداد جوانان و تحصیلکرده ها در استان است.
سلیمانی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های فرهنگ سازی مالیاتی در استان در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم تاکید کرد، نظام ما یک نظام مردمی است و وابسته به مردم است و دید مردمی باید در تمام دستگاه ها نهادینه شود.
وی همچنین همراهی و همکاری اداره کل امور مالیاتی استان با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وستاد اقتصاد مقاومتی استان را رضایتبخش و در مسیر حمایت از تولید و اشتغال استان توصیف کرد.
سلیمانی جلوگیری از فرار مالیاتی، پیدا نمودن حلقه های مفقودی در اخذ مالیات، وصول مالیات های معوق و گسترش پایه های مالیاتی را اقدامات مهم نظام مالیاتی برای افزایش درآمدهای مالیاتی در کشور و استان دانست.
در ادامه کورش بیگدلی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های و دستاوردهای اداره کل امور مالیاتی استان اظهار داشت: یکی از مهمترین ابزارهای دولتها در راستای تشویق و جهت دهی درست و مناسب به تولید، مالیات است.
بیگدلی افزود: درآمد های مالیاتی رابطه مستقیمی با بودجه کشور دارد وهر چقدر درآمدهای مالیاتی بیشتر باشد ، دولت می تواند نقش سازنده تری در فعالیت های اقتصادی و توسعه و عمران جامعه ایفا کند .
بیگدلی، اصلاح قانون مالیات های مستقیم را گامی مهم در جهت جلوگیری از فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی دانست و افزود: اصلاحیه قانون جدید مالیات‌های مستقیم حاوی مقرراتی است که زمینه مناسبی را برای برقراری عدالت مالیاتی ،شفافیت بیشتر اقتصاد کشور ، کنترل سیستمی و مبتنی بر ریسک فرآهم خواهد آورد.
بیگدلی تصریح کرد: تامین هزینه‏ های عمومی دولت از مالیات در توسعه رفاه عمومی، عدالت اجتماعی،آموزش، بهداشت، زیرساخت ها ومدیریت شهری وبسیاری از مسائل دیگر تاثیر گذار است .
وی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر 49 میلیارد تومان از عوارض ارزش افزوده توسط اداره کل امور مالیاتی استان، در جهت توسعه زیرساخت های شهری و روستایی به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شده است.
بیگدلی گفت: شهروندان باید لذت تاثیرات مالیات بر زندگی خود را بچشند، تا با میل و رغبت بیشتری مالیات پرداخت نمایند.
وی ادامه داد: فرهنگ سازی مالیاتی یکی از راهبردهای مهم نظام مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان می باشد.
مدیر کل امور مالیاتی استان: اطلاع رسانی با ابزارها و رسانه های گوناگون، نامگذاری امکان و معابر شهری به نام مالیات، تدوین منشور اخلاقی کارکنان، برگزاری جشنواره و مسابقات ، راه اندازی مرکز ارتباطات مردمی 1526 ، راه اندازی پویش مردمی#من_هم_مالیات_می_پردازم ، را بخشی از اقدامات اداره کل در جهت تعالی و رشد فرهنگ مالیاتی جامعه دانست.
استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان این نشست ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل امور مالیاتی و ابراز رضایت کامل از این مجموعه، در جهت همراهی با فرهنگ سازی مالیاتی در استان با گرفتن عکس یادگاری به پویش مردمی#من_هم_مالیات_می_پردازم پیوست.

تاریخ خبر: 1396/04/21
کلمات کلیدی: نظام مالیاتی فرهنگ سازی مالیاتی پویش مردمی من هم مالیاتی می پردازم