نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری:
پرداخت مالیات فریضه ای شرعی/اصل مالیات جزء پایه های اقتصاد مقاومتی است

دیدار با امام جمعه شهرکرد نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری پرداخت مالیات را یک فریضه ای شرعی و اصل مالیات را جزء پایه های اقتصاد مقاومتی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام نکونام در نشست مشترک با مدیر کل امور مالیاتی استان، درآمدهای مالیاتی را یکی از راه های توسعه مادی و معنوی کشور دانست و افزود: پرداخت مالیات فریضه ای شرعی است و با پرداخت مالیات ثروت در جامعه اسلامی به صورت عادلانه توزیع می شود.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار داشت: برای خوداتکایی کشور باید نگاه پایه ای به مالیات در اقتصاد کرد.
امام جمعه شهرکرد گفت: دین اسلام که همه ما مکلف به پیروی از آن هستیم شامل دوجنبه اجتماعی و فردی است که جنبه های اجتماعی دین خیلی مهمتر از جنبه های فردی آن می باشند.
وی ادامه داد: کارگزاران جامعه اسلامی باید به جنبه های اجتماعی دین توجه کامل نمایند و با حساسیت و دقت آنها را عملیاتی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مالیات و فرهنگسازی پرداخت مالیات در جامعه از جنبه های اجتماعی و یک قانون اسلامی است.
وی افزود: عمل به قانون وظیفه همه احاد ملت است و موجب تحکیم پایه های نظام می شود.
حجت الاسلام نکونام در ادامه ایمان و تقوا را از ملزومات اخلاقی کارگزاران مالیاتی دانست و افزود: ماموران مالیاتی باید در محاسبات خود دقت کافی داشته باشند و خداوند را ناظر بر اعمال خود بدانند و مواظب باشند طبق نفس کاری انجام ندهند.
وی در پایان ضمن تقدیر از توفیقات مدیریت و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان در سال گذشته، رضایتمندی شهروندان و تکریم مردم را از کارهای ماندگار این مجموعه دانست و افزود: عدالت مالیاتی و سلامت کار دو رکن اساسی هستند که باید مدنظر نظام مالیاتی باشد.
کورش بیگدلی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل امور مالیاتی در سال گذشته تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، حفظ حقوق مودیان و فعالین اقتصادی و توفیقات در فرهنگسازی مالیاتی را سه اقدام شاخص این مجموعه در سال گذشته دانست.
بیگدلی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران مانند اکثر کشور های توسعه یافته دنیا، برای تامین منابع پایدار و کلان در راستای نیل به اهداف توسعه ای، نگاه راهبردی به مقوله مالیات و درآمدهای مالیاتی دارد.
بیگدلی اظهار داشت : مالیات یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای خوداتکایی کشور از درآمدهای نفتی نیازمند تقویت هرچه بیشتر این حوزه می باشیم.
بیگدلی با اشاره به اینکه، در حال حاضر بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود گفت: اگر مودی مالیاتی و افراد جامعه بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می‌پردازند صرف آبادانی کشور و ایجاد امکانات رفاهی برای خودشان می شود با میل و رغبت بیشتر حاضر به مشارکت می شوند .
وی ادامه داد: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد .
مدیر کل امور مالیات چهارمحال و بختیاری افزود: بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان جهت عمران و آبادانی شهر ها و روستاهای استان پرداخت شده است .
مهراب عالی

تاریخ خبر: 1396/02/06
کلمات کلیدی: نظام مالیاتی اقتصاد مقاومتی فرهنگ سازی مالیاتی