مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام:
ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات ضروری است
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام بر ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات در استان تاکید کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، کریمی،مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام در دیدار با رئیس خانه مطبوعات استان ایلام به بررسی معافیت مالیاتی فعالیتهای فرهنگی و مطبوعاتی، لزوم ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات و اعتماد مردم و ترویج گفتگو و تعامل در این باره، تأثیر درآمدهای مالیاتی در توسعه استان و آگاه سازی و اطلاع رسانی شهروندان در خصوص قوانین مالیاتی پرداخت.
وی تعدد فعالان مطبوعاتی و اهل قلم را نشان دهنده رشد اجتماعی و بلوغ فکری مردم استان دانست و گفت: معمولا اهل قلم صاحب فکر و نسبت به محیط اطراف و جامعه خود حساس و دنبال تاثیر گذاری در جامعه هستند، که این موضوع برای استان ایلام سرمایه گرانبهایی است.
کریمی تصریح کرد: توسعه استان و کشور، هدف مشترک سازمانها و رسانه هاست، ما در سازمان امور مالیاتی عهده دار تأمین درآمدهای دولت هستیم تا بتواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند و رسانه ها هم در جهت آگاهی رسانی، فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی گام بر می دارند.
مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه در قوانین مالیاتی از فعالیتهای فرهنگی و هنری حمایت شده است، افزود: بر اساس ماده 139 قانون مالیاتهای مستقیم، فعالیتهای انتشاراتی و مطبوعاتی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرط ارائه اظهارنامه از پرداخت مالیات معاف هستند.
کریمی ادامه داد: ادارات و سازمانها بدون همکاری و تعامل با رسانه ها به اهداف خود نخواهند رسید; بنابراین تعامل با رسانه ها به عنوان رهبران افکار عمومی جزو برنامه های اصلی ماست و از انتقاد رسانه ها در جهت رفع آسیبها و مشکلات استقبال می کنیم.
وی مردمی شدن را استراتژی سازمان امور مالیاتی کشور دانست و ضمن اشاره به منشور اخلاقی و حقوقی این سازمان تأکید کرد: ما خود را متعهد به اجرای مفاد این منشور و رعایت شأن و جایگاه و تأمین رضایت مردم و مودیان می دانیم که الکترونیکی شدن اکثر خدمات و امور مالیاتی گامی مهم در این جهت است.
در ادامه این دیدار، سامی شهبازی، رئیس خانه مطبوعات استان ایلام نیز مالیات را موضوعی استراتژیک و راهبردی در جهت توسعه کشور و خدمت به مردم عنوان کرد.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: کشورهای توسعه یافته با مالیات اداره می شوند و در آنها فرار مالیاتی نوعی ناهنجاری اجتماعی محسوب می شود.
وی اضافه کرد: کشورهای توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند که توسعه بدون مالیات اتفاق نمی افتد و مردم، مشارکت اجتماعی خود را با تقید به وظایف مالیاتی نشان می دهند.
شهبازی با تأکید بر اینکه رسانه ها می توانند به خوبی، اهمیت و نقش موثر مالیات را نهادینه و در این باره فرهنگ سازی کنند، افزود: خوشبختانه در حال حاضر در مجموعه مالیاتی ایلام شاهد تحقق اهداف و برنامه ها بدون حاشیه و با رعایت مردم داری هستیم.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، فهم مشترک بین سازمانها و رسانه ها را امری مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: در این راستا، رسانه ها باید به نقش خود در تحقق اهداف توسعه ای آگاه و سازمانها نیز به این امر واقف باشند که بدون توسعه فرهنگی و رسانه ای، اهداف آنها محقق نمی شود.
وی با اشاره به اینکه اقناع مردم در خصوص مالیات هدف و موضوع مهمی است، تصریح کرد: باید کاری کرد که مردم به این درک و تصور برسند که مالیات به عنوان سرمایه ای ملی در فرآیند توسعه استان و محل زندگی آنها به طور مستقیم و اساسی موثر است.


تاریخ خبر: 1399/12/05
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی