دکتر پارسا در مراسم رونمایی از اتصال دفاتر پیشخوان دولت به شبکه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان:
اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان گامی مهم در جهت هوشمندسازی نظام مالیاتی و ارتقای عدالت است
چاپ مطلب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم رونمایی از اتصال دفاتر پیشخوان دولت به سامانه پایانه های فروشگاهی و امکان صدور صورت حساب الکترونیک در این دفاتر اظهار داشت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان علاوه بر اینکه با افزایش درآمدهای مالیاتی دولت را در تامین هزینه های عمومی کشور یاری خواهد کرد موجب افزایش عدالت مالیاتی و رضایتمندی مردم و مودیان خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، مراسم رونمایی از اتصال 10 هزار دفتر خدمات پیشخوان دولت به سامانه پایانه های فروشگاهی و امکان صدور صورتحساب الکترونیک با حضور دکتر پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مهندس کوروش محمدی، مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی و علی فلاح، دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت در یکی از دفاتر پیشخوان دولت در تهران برگزار شد. دفاتر پیشخوان دولت از این پس به مدد این سامانه قادر خواهند بود در هنگام دریافت هزینه خدمات ارائه شده، نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی استاندارد و مورد تایید سازمان امور مالیاتی کشور برای مصرف کنندگان اقدام کنند.
دکتر پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم با اشاره به تصویب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در مجلس شورای اسلامی که با هدف هوشمندسازی اقتصاد و نظام مالیاتی کشور صورت گرفته است اظهار داشت: در حال حاضر کشور ما در حوزه مالیات ستانی در حال گذر از یک نظام سنتی به یک نظام مالیاتی هوشمند است که تحقق این نظام مالیاتی هوشمند، نیازمند بستری است که در آن می بایست معاملات و تبادلات اقتصادی به صورت شفاف و غیر قابل انکار رصد و اطلاعات مربوط به آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. وی افزود: نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان که در حال حاضر در دست توسعه است بستری را فراهم می کند که همه کسب و کارهای کشور به کمک آن امکان ارائه صورت حساب های استاندارد، غیرقابل انکار و غیرقابل جعل را به مصرف کنندگان نهایی خواهند داشت.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تبیین پیامدهای راه اندازی شبکه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اظهار داشت: اتصال کسب و کارها به این نظام و صدور صورتحساب های استاندارد و غیرقابل جعل زمینه فرار مالیاتی و بروز هرگونه تخلف در این حوزه را از بین خواهد برد و علاوه بر اینکه دولت را افزایش درآمدها و تامین هزینه های عمومی یاری خواهد کرد، افزایش اعتماد و رضایتمندی عمومی را نیز در پی خواهد داشت. دکتر پارسا با اشاره به اینکه اجرای این قانون به افزایش اعتماد دوسویه مردم و نظام مالیاتی منجر خواهد شد تاکید کرد وجود نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان امکان رصد سریع تخلفات و برخورد قاطعانه با آنها را نیز فراهم می کند و از این رهگذر، در تقویت فرهنگ عمومی مبتنی بر راستگویی و درست کرداری نقش موثری خواهد داشت.
وی در تشریح اقدامات سازمان امور مالیاتی در توسعه نظام پایانه های فروشگاهی نیز گفت: نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان دارای 12 زیرسامانه است که هم اکنون 4 زیرسامانه آن که مربوط به پایانه های فروشگاهی است راه اندازی شده است. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین افزود: در طراحی این سامانه تاکید بر این بوده است که اتصال به این سامانه و نصب حافظه مالیاتی برای کسب و کارها با کمترین مداخله و مزاحمت همراه باشد. به گفته دکتر پارسا، هم اکنون علاوه بر 10 هزار دفاتر خدمات پیشخوان در سراسر کشور، 30 فروشگاه زنجیره ای بزرگ نیز به این سامانه متصل هستند و امکان صدور صورتحساب های الکترونیکی مورد تایید سازمان امور مالیاتی را دارا می باشند.


تاریخ خبر: 1399/08/22
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی