تقدیر شورای شهر از امور مالیاتی استان کرمان
چاپ مطلب

شورای اسلامی شهر کرمان از تلاش‌های مدیرکل و کارکنان امور مالیاتی استان در کسب رتبه برتر بیست و دومین جشنواره شهید رجایی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان کرمان ، در این مراسم که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر کرمان و اعضاء شورا در محل امور مالیاتی استان برگزار شد، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان بر نقش درآمدهای مالیاتی در توسعه استان تأکید کرد و افزود: این اداره کل در راستای توسعه و عمران در کنار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دارد .
وی تصریح کرد : با فرهنگ سازی مالیاتی صحیح می توان شهروندان را از نقش درآمدهای مالیاتی در توسعه کشور و توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه آگاه ساخت که نهایتا منجر به بهبود وضعیت بهداشت، آموزش، حمل و نقل، ارتباطات و دیگر اجزاء زیرساخت اقتصادی و اجتماعی شهر خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان به سهم 50 درصدی مالیات بر ارزش افزوده در وصولی استان اشاره کرد و افزود: برخلاف باور عمومی مردم، اصناف کرمان 4 درصد از درآمدهای مالیاتی استان را تامین می کنند.
سلمانی از پرداخت 155 میلیارد تومان در سال 98 و 75 میلیارد تومان در شش ماه نخست سال جاری به‌حساب شهرداری‌کرمان خبر داد و افزود: به‌طور میانگین هرماه بیش از 12 میلیارد تومان از محل وصولی عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری کرمان پرداخت می‌شود.
وی سامانه ارتباط مردمی 1526 را بستری مناسب برای ارتباط مستقیم مودیان با اداره کل امور مالیاتی استان دانست و اظهار داشت : گروه مشاوران مالیاتی ، آماده هرگونه پاسخگویی و ارائه اطلاعات و مشاوره به مودیان استان هستند.
در ادامه مراسم، محمد فرشاد ، رئیس شورای شهر کرمان مالیات بر ارزش افزوده را یک منبع درآمدی قابل اتکا برای شهرداری ها برشمرد و گفت : با وضع و اجرای قوانین مالیاتی نوین مثل قانون مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت آن براساس مصرف کالا و دریافت خدمات، بسترهای رونق اقتصادی، اجرای زیرساخت های عمرانی، بهداشتی ، توسعه آموزش در مناطق کمتر توسعه یافته وگسترش خدمات عمومی فراهم می گردد.
وی با تأکید بر اهمیت کار کارکنان مالیاتی افزود: ایجاد محیط‌های تفریحی مستلزم تأمین اعتبار لازم است که این اعتبار با پرداخت مالیات توسط مردم تأمین می‌شود و به همین جهت، توسعه بیش‌ازپیش شهر کرمان در گرو پرداخت مالیات است.
رئیس شورای شهر کرمان افزایش مشارکت در پرداخت مالیات را دستاورد فرهنگ سازی مالیاتی و اطلاع رسانی به موقع دانست و اظهار داشت : زمانی که مردم جامعه از محل مصرف مالیات پرداختی خود آگاه شوند در موقع مقرر با ارائه اطلاعات صحیح از درآمدهای خود اقدام به پرداخت مالیات متعلقه خواهند کرد.
در پایان این مراسم رئیس شورای شهر کرمان با اهدا لوح تقدیر از تلاش‌های مدیرکل و کارکنان امور مالیاتی استان در کسب رتبه برتر بیست و دومین جشنواره شهید رجایی قدردانی کرد.


تاریخ خبر: 1399/07/22
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی