نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:
مالیات الکترونیک به عدالت نزدیکتر است
چاپ مطلب

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ضمن تبریک هفته مالیاتی گفت: مالیات الکترونیک مبتنی بر اسناد و مدارک، روند عادلانه تری در دریافت مالیات است که جلوی فرار مالیاتی را می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، حجه الاسلام سید مهدی قریشی در دیدار مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با وی که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی صورت گرفت، با اشاره به لزوم به کارگیری دقت در تشخیص مالیات مودیان، اظهارداشت: مالیات الکترونیک کار بسیار خوبی است که اگر در سطح همه مشاغل و صاحبان درآمد اتفاق بیفتد، باعث می شود مالیات به صورت گسترده دریافت شود و کسی نتواند فرار مالیاتی بکند.
وی افزود: تا زمانی که این مساله عمومی نشده باید طرف مردم را نگه داشت چرا که رضایت و اعتماد عمومی به دستگاه مالیاتی اصل و اساس تمکین مالیاتی است.
حجه الاسلام و المسلمین قریشی در ادامه با اشاره به لزوم توجه کارگزاران مالیاتی به آیات و روایات و سیره معصومین به ویژه حضرت علی علیه السلام در اخذ مالیات گفت: ماموران مالیاتی با کمال عطوفت و مهربانی با مردم رفتار کنند و به آنها و گفته هایشان اعتماد کنند چرا که این سیره حضرت علی علیه السلام در این زمینه است.
امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت عدالت مالیاتی و رعایت مساوات در بین مودیان و تاثیر آن در مشارکت مالیاتی مردم اشاره کرد و افزود: همه صاحبان درآمد اعم از بالا و پایین باید مالیات پرداخت بکنند تا مساوات رعایت گردد .
وی بر لزوم تبلیغ امر مالیات از جمله شفاف سازی محل مصرف مالیات های دریافتی اشاره کرد و افزود: عدم وجود شفافیت در این زمینه باعث تبلیغ بد و بعضی تصورات غلط در بین مردم می شود در حالی که اگر این موارد به صورت شفاف به مردم گفته شود، مشارکت آنها در پرداخت مالیات بیشتر می شود.
حجه الاسلام و المسلیمن قریشی در ادامه بر اتخاذ برنامه مدون در حمایت از مودیان قانون مدار و خوش حساب تاکید کرد و افزود: مودیانی که سال ها مالیات خود را مرتب به سازمان مالیاتی پرداخت کرده اند درمواقعی که به مشکل بر می خورند باید مورد حمایت سازمان مالیاتی قرار بگیرند چرا که این موضوع اطمینان مردم به این دستگاه را افزایش می دهد.
وی با اشاره به اینکه مردم با رضایت خمس و زکات خود را می پردازند اظهارداشت: اگر پرداخت مالیات به عنوان یک وظیفه شرعی، عمومی و منطقی در بین مردم نهادینه شود، مردم مالیات خود را نیز با رضایت می پردازند که لازمه این امر تبیین و تبلیغ درست مالیات در جامعه است.
وی در ادامه با تاکید بر ظرفیت علما و حوزه های علمیه در موضوع نهادینه سازی فرهنگ مالیاتی گفت: البته یک بخش این موضوع هم معطوف به این است که دستگاه مالیاتی به مردم اعتماد کرده و اظهارنامه آنها را قبول کند .
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و جایگاه استان در وصول درآمد های مالیاتی، به رشد 35 درصدی درآمد مالیاتی استان در 3 ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: تمام تمرکز دستگاه مالیاتی استان ضمن رعایت حال بازار و اصناف و کسبه، روی شناسایی و دریافت مالیات از فرار های مالیاتی از طرق مختلف است.
تاریخ خبر: 1399/04/28
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی