مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: بایستی مردم را به حق و حقوق اقتصادی خود در جامعه به عنوان پرداخت کنندگان مالیات و برخورداری ایشان از فضای اقتصادی سالم و مولد، آگاه و روشن سازیم.
چاپ مطلب

دهه فجر
جلسه تبیین اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین بررسی و هماهنگی لازم درخصوص دستورالعمل های ابلاغی نحوه ارائه اظهارنامه های مالیاتی در سال آینده، با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی در محل دفتر مدیرکل برگزار گردید.
در این جلسه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی کبیر(ره) و همچنین شهدای گرانقدر گفت: به فرموده مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی): " وحدت، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بوده است. " و این جمله کلیدی یکی از مهم ترین و اساسی ترین رموز موفقیت و کامیابی در قوی شدن جامعه اسلامی بوده و هست. دشمنان ما نیز این مهم و اصل اساسی را فهمیده اند که با حربه های مختلف سعی در نفاق و جدایی و تفرقه جامعه یکپارچه ایران اسلامی و سایر کشورهای مظلوم عالم دارند. یکی از ابزارهای دشمنان در عرصه اقتصادی، تکیه بر خودخواهی و دنیاطلبی گروهی است که با ایجاد فضای نامناسب اقتصادی، سعی در برهم زدن چرخه مناسب و شفاف سایر فعالیتهای اقتصادی دارند و متأسفانه برخی از معظلات را در تعطیلی واحدهای اقتصادی و تولیدی سالم، مسائل و مشکلات و حتی بدهی های مالیاتی که برای برخی از مردم شریف ما بوجود می آورند و یا بار اضافه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که بر جامعه تحمیل می کنند، مشاهده می کنیم. لذا ما با عنوان نیروهای سازمان امور مالیاتی کشور موظفیم در گام دوم انقلاب اسلامی ایران، ضمن عمل صحیح و دقیق به وظایف خود، بایستی مردم را به حق و حقوق اقتصادی خود در جامعه به عنوان پرداخت کنندگان مالیات و برخورداری ایشان از فضای اقتصادی سالم و مولد، آگاه و روشن سازیم.
ایشان ادامه داد: سازمان امور مالیاتی کشور فضای اطمینان و تعامل با مودیان مالیاتی با به صورت ویژه ای تدارک دیده است. در همین راستا مبنای تشخیص مالیات برای عملکرد سال 1398 مودیان مالیاتی، تنظیم و ارائه اظهارنامه بر اساس قوانین و مقررات و مطابقت آن با بانکهای اطلاعاتی پیش بینی شده در طرح جامع مالیاتی خصوصا اطلاعات خرید و فروش ثبت شده در اجرای قوانین 169 و 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم و ضریب ریسک تعیین شده برای هر مودی مالیاتی خواهد بود. همچنین پایان اسفندماه سال جاری، آخرین فرصت بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش مالیاتهای قطعی شده است. لذا مودیان محترم مشمول و متقاضی استفاده از این طرح که هنوز از این تسهیلات استفاده ننموده اند، در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود تا پایان بهمن ماه سال جاری، میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط معادل 92 درصد و برای سایر مودیان معادل 84 درصد و چنانچه نسبت به پرداخت مانده بدهی خود تا پایان اسفندماه سال جاری اقدام نمایند، میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره ‎ برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط معادل 90 درصد و برای سایر مودیان معادل 80 درصد خواهد بود. این فرصت و تسهیلات بخشودگی صرفا به منظور حمایت از فعالان اقتصادی در سال رونق تولید و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور از سوی سازمان امور مالیاتی کشور تعیین گردیده و در سال های آتی، بدین منوال شاهد بخشودگی جرایم مالیاتی نخواهیم بود. لذا فعالان اقتصادی به ویژه فعالان عرصه تولید با توجه به فرصت محدود باقی مانده تا پایان سال جاری، می توانند از این فرصت ویژه نهایت استفاده را ببرند .

تاریخ خبر: 1398/11/23
کلمات کلیدی: بخشودگی جرایم ارائه اظهارنامه  169 و 169 مکرر 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی